Banowanie użytkowników neostrady!


(system) #1

Witam.

Nie wiem czy taki temat już istnieje, w każdym razie szukałem. A więc tak, mój problem polega na pozbyciu się z moich wielu stronek ludzi z neostradą (zmienne IP). W pliku banned.txt umieszczam ip takiego użytkownika, a ten sobie wchodzi po 5 sekundach znowu… Ten sam problem mam na moim czacie. Jak mogę się pozbyć użytkowników neostrady? Może znacie jakieś programy/skrypty? Proszę o pomoc!


(Monczkin) #2

Niestety, jedyne co można, to zbanować całą centralkę - urok neostrady. Wikipedia też maiła ten problem. Dopiero jak wycieli całą okolicę, to tpsa zareagowała :stuck_out_tongue:


(system) #3

… Czyli? Zamknąć stronę?


(Skr3czu) #4

Zobacz to:

http://www.frazpc.pl/b/138736

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=jak … strady&lr=

Może coś znajdziesz.


(system) #5

możesz zbanować cały zakres IP z danego miasta.

na mojej stronce swego czasu jeden gość z konkurencji spamował ostro

wklejał mnóstwo linków do stron ero itp

miał zmienne IP z neo więc postanowiłem zablokować cały zakres IP z danego miasta

od tamtego momentu mam spokoj

fakt ze tym samym zablokowalem potencjalne komentarze/posty innych userów ale ważniejsze dla mnie było pozbycie się tego natręta


(floyd) #6

Np. coś takiego, blokuje adresy z danego rejonu i przekierowuje na onet.pl:(po pewnym czsie można usunąć, bo jak facet zrozumie, że nie ma czego szukać to się zniechęci)

<?

$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

if (substr($ip,0,5)=="83.18")

{

Header("Location: http://onet.pl");

}

?>

(system) #7

No to bardzo interesujące… Ale skąd mam wiedzieć jakie miasto, jaki ma początek IP? I jakie państwo jakie ma IP? Rozumiem, że zmienne IP jest w jakimś zakresie (na przykład 10 możliwości dla 1 użytkownika)?


(Monczkin) #8

Co do identyfikacji adresów ip - możesz użyć stron www np. http://www.whatismyipaddress.com/static … /lookup-ip


(floyd) #9

To jak chcesz kogoś banować jak nie znasz jego numeru IP? Przecież banujemy nie miasto ale numer IP lub grupę numerów i najmniej jest ważne jakie to miasto.

Nestrada ma zawsze pierwszą grupę cyfr równą 83. Druga grupa cyfr to rejon Polski i te dwie grupy cyfr się nie zmieniają dla danego użytkownika. Zmieniają się tylko dwie ostatnie grupy cyfr.

Wystarczy, że raz tylko podejrzę adres który chcę zbanować i to już wystarcza by znać pierwsze dwie grupy cyfr. W sieci można znaleźć listę wszystkich rejonów ale do banowania nie jest to potrzebne.


(Airborn) #10

hmm, a jak w takiej sytuacji ma się sprawa z tepsowym abuse? Próbował się może ktoś z nimi porozumieć w takiej lub podobnej sprawie?