Bardzo cichy zasilacz - jaki?

Witam.

Od pewnego czasu na swoim komputerze pracuję zazwyczaj przy zupełnej ciszy. Właśnie dlatego pojawił się problem. Głośny PC. Po kilku testach, okazało się, że to zasilacz jest najgłośniejszy (a stawiałem go na samym końcu). Posiadam Corsair TX750 i jednak jego 140mm wiatrak wydaje zbyt dużo hałasu. Wiem, że mogę dokupić do niego nowy wentylator, ale utrata 4,5 roku gwarancji raczej nie jest dobrym pomysłem.

Dlatego zastanawiam się nad sprzedażą tego zasilacza, a kupnem czegoś bardzo cichego, właściwie niesłyszalnego. Co możecie polecić?? Ważne, żeby to był zasilacz dobrej marki, który ma dobre opinie, a jego cena to maxymalnie 400zł. Wydaje mi się, że wystarczy spokojnie 500-600W (specyfikacja mojego komputera w podpisie).

Może Enermax?

Dobra propozycja tylko nieco drogie są.

Myślę, że dobrym wyborem byłby też Corsair CMPSU-520HXEU.

Jeśli ktoś wie gdzie znaleźć testy zasilaczy pod względem ilości decybeli to proszę o link.

Orientuje się ktoś ile mniej więcej mój sprzęt ciągnie Wat? Nie chciałbym kupić zasilacza, który będzie musiał pracować na 80%, żeby wyrobić.

To przejrzyj:

http://www.silentpcreview.com/Recommended_PSUs

Sprzęt pobiera 200W może trochę więcej, sama karta to pobór 130W w stresie.

Tylko 200W? Strasznie mało. Byłem przekonany, że znacznie więcej. Czyli te 500W całkowicie wystarczy.

BQ, Tagan, Enermax, OCZ MxS

… ale jakieś konkretne modele czy wszystkie jak leci?

http://www.esc.pl/product_info.php?manu … s_id=23307

Po co StraightPower??

PurePower l7 530 wat wystarczy.

A znacie jakiś cichy zasilacz ale z odpinanymi kablami i tak do 300zł?

Przemyślałem nieco sprawę i nie ma sensu wydawać aż 400zł na zasilacz, który nie będzie pracował pod dużymi obciążeniami. Tak jak pisałem, wszystkie gry poszły w odstawkę i najprawdopodobniej tylko kilkanaście dni w roku w coś zagram, więc nie potrzebuję profesjonalnego zasilacza. Ten PurePower l7 530 wat jest bardzo fajny, tylko szkoda, że nie ma odpinanych kabli.

Dodane 16.03.2010 (Wt) 22:45

Co myślicie o Be Quiet Pure Power 530W ?? http://www.allegro.pl/item957119635_be_ … _w_wa.html

Będzie go słychać?? Jaka jest różnica między wersją l7??

To to samo :wink:

Jak zależy ci na odpinanych kablach to poszukaj BeQuiet StraightPower CM 580 wat.

Ale odpinane kable nie są aż tak potrzebne.

Jeszcze z odpinanymi kablami to OCZ ModXStream :wink:

OCZ ModXStream Pro 500W - najlepszy chyba wybór. Linki do testów na oficjalnej stronie produktu.

Na tego Ocz narzekają ludzie, że po pewnym czasie zaczyna hałasować. Więc trochę boję się go kupować. Tak jak pisałem cisza jest tutaj najważniejsza.

Także pozostaje BeQuiet :wink:

Jak sama nazwa wskazuje.

Jak nie czyszczą kompa to się nie dziw… Kurz wygra z każdym zasilaczem.

Polecam zarówno OCZ MxS jak i wszystkie BQ.

CRANK127, jacy ludzie? Jakieś linki może? Z tego co ja czytałem, to bardzo kulturalnie pracuje. No ale faktycznie, jak się przez rok nie otworzy budy i się nie sprzątnie, to wszystko może zacząć hałasować…

Na dwóch forach znalazłem nieprzychylne opinie o tym zasilaczu - teraz nie chce mi się już szukać. Być może to tylko kilka przypadków przy całej masie zadowolonych użytkowników, ale mnie już to odstraszyło :slight_smile: Ten mój Corsair to porządna zasiłka i nie chciałbym zamienić na coś chociaż odrobinę bardziej wadliwego.

Najprawdopodobniej zakupię BeQuiet Dark Power Pro 550W (http://zenlabs.pl/recenzja/94-recenzja- … -pro-550w/). Przeczytałem cały ten test i zasilacz naprawdę zapowiada się rewelacyjnie.

Jak myślicie, za ile sprzedam swojego Corsair 750TX, 40 miesięcy gwarancji stan idealny?

mam bequiet dark power 650W i w ogóle go nie słychać, także na pewno będziesz zadowolony

W ramach podsumowania tematu.

Od kilku godzin jestem posiadaczem BeQuiet Dark Power Pro 550W. Przyznaję, że spełnia w 100% to, co było priorytetem owego tematu - jest BARDZO cichym zasilaczem. Właściwie w ogóle go nie słychać, więc dla wszystkich, którzy pragną ciszy polecam właśnie ten zasilacz. Oryginalnie wygląda (mi akurat się podoba), ma odpinane kable (przepływ powietrza przez obudowę na pewno się zwiększy, bo po spięciu kabli i odpowiednim ich ułożeniu w obudowie jest naprawdę masa miejsca) oraz posiada dobrą gwarancję, serwis i to co najważniejsze czyli parametry.

Polecam wszystkim. Solidna i niesłyszalna zasiłka.