Bardzo ciekawy patent na porządek na pulpicie + tutorial

Nie po to pisałem tutorial żebym teraz musiał wrzucać komuś gotowego PDSa. Wykonaj tutorial i poszukaj ikonek. Te były nawet nie w formacie ico tylko png - a jeśli jesteś taki wygodnicki to tu masz zestaw ikon http://www.yellowpipe.com/yis/download/vista-icons.php ale wkleić to już musisz sobie sam.

aha …

Jaka wersja fotoszopa ?

Bo w CS 2 nie ma takiej możliwości :roll:

Pozatym po użyciu narzędzia Rounded rectangle tool jest … więcej kłopotu niż pożytku :evil:

Bo on od razu zamalowuje sobie na Foreground color …

Już lepiej zrobić to narzędziem Rectangular marquee tool [M] i po zaznaczeniu wybrać:

select -> modify -> smooth -> wpisać np. 8px.

Następnie można sobie zapisać to zaznaczenie … i później przy tworzeniu innych rzeczy można łatwo to wczytać :!: :!: 8)

Bardzo dziwne bo ja właśnie kożystałem z jak ty to napisałeś “fotoszopa” CS 2 v 9.1 i tam jest takie narzędzie w kształtach dokładniej znajdzie to pod skrótem U pod nazwą Rounded Rectangle Tool.

Nie gdy zaznaczysz opcje Paths. Moja rada - poucz się jeszcze troche o photoshopie.

LOL :o

Wiem doskonale gdzie jest to narzędzie …

Proszę bardzo uczę się fotoszopa …

I teraz poprawię Ciebie …

  1. Wiesz, że standardowo jest ustawione narzędzie Rectangle tool ?

I po naciśnięciu wybierze właśnie je.

Należy wtedy dać Shift+U …

ZAPAMIĘTAJ.

Powiedz mi, w którym miejscu w tutorialu napisałeś żeby korzystać ze ścieżek ?

Albo ja jestem ślepy albo Ty nie napisałeś !!

nic tu nawet słowa nie ma o paths … ba są tylko trzy słowa na literkę “P” .

Na przyszłość:

jak piszesz tutka, rób to tak, by wszycy wiedzieli o co chodzi,

bo wróżek tutaj nie ma !!

Wydaje mi się że wiem to lepiej od ciebie i nie bez kozery podałem nazwe narzędzia.

Złączono Posta : 05.08.2006 (Sob) 12:55

2wz2.th.jpg

Widziałeś ten obrazek. Jak dla dziecka wszystko pokazane jak ma być ustawione łącznie ze ścieżką i tym które narzędzie jeest wybrane. Nawet nie trzeba tego pisać żeby sie domyśleć. Odp na twoje pytanie brzmi: w obrazku :slight_smile:

przepraszam - zwracam honor …

Nie przypatrywałem się na nich, ponieważ przy pewnych kłopotach z netem i chwilowym brakiem av boję się chodzić po niektórych stronach … (a tymbardziej imageshack :frowning: )

Ale tak trzeba było odrazu napisać …

A nie pisać jaki kto jest :x

Bo ja nikogo nie poniżałem …

EOT z mojej strony.

Wyższe władze proszę o skasowanie wszystkich ‘niepotrzebnych’ postów, wynikłych ze złego zrozumienia tematu. Bo nie ma co zaśmiecać :mrgreen:

A może z GARDENEM? :wink:

Wszystko masz przecież jasno wytłumaczone w tutorialu i jak się domyślam to chodzi o gradienty 8)

zrobiłem jeszcze wersje z czarnymi ramkami :slight_smile:

pulpit1wo1.th.jpg

Nie lepiej do tego typu rzeczy wykorzystać np Yz’Dock i przy tym mieć czyściutki pulpit?

jakbyś nie zauważył to dział z grafiką, poza tym każdy może zrobić sobie to w taki sposób jaki mu sie wymarzy.

A ja mam pytanko dotyczące ikon, pobrałem te które kemot_90 podawał wcześniej, ale nie chce mi ich wczytać do photoshop-a, więc jak to zrobić?

A skąd ściągnąć takie ikony w formacie .png?

Możesz zamienic format

W jakim obecnie są formacie ??

ico??

Jesli tak to spróbuj przekonwertować np. IrfanWiev’em

jak otworzysz w paincie to będą miały idealnie czarne tło. Wybierz kałamarz iz mień sobie je wedle uznania żeby było je łatwo wyciąć np. za pomocą filter->extract. Możesz je zapisać w png lub skopiować bezpośrednio do photoshopa.

w związku z ciągłymi prośbami na gg o wysłanie PDSa tych boxów zamieszczam link do jednego z nich. Box jest do ściągnięcia tutaj.

A ja zrobiłem tak już wczoraj po napisaniu posta:

  1. Otwarłem w paincie uzyskując idealnie czarne tło

  2. Zapisałem w .png

  3. Otworzyłem w Photoshopie

  4. Zrobiłem nowy dokument bez tła

  5. Wkleiłem tam tą ikonę w .png

  6. Magic Wandem usunąłem czarne tło

  7. I zostało już tylko wkleić na boxa :slight_smile:

Oto efekt:

beztytuuji8.th.jpg

Fajne to jest :slight_smile: Oto co mi wyszło:

pulpitob9es8.th.jpg

jak zrobić nowy gradient?? chodzi mi o krok 3 i 5 przejrzałem wszystkie opcje i nie znalazłem :frowning:

Aby zrobić nowy gradient, wcześniej musisz utworzyć nową warstwę.

Zrobiłem następne :mrgreen: Dużo lepsze :stuck_out_tongue:

beztytuuwb7.th.jpg

szczerze mówiąc w tym pierwszym miałeś lepsze ikonki.