Bardzo długa instalacja systemu

Witam

Mam problem z komputerem, ponieważ bardzo dlugo instaluje mi sie system ( ponad 2 godziny ) z napędu DVD (windnows 7) .

Napęd podłączony pod IDE 1 a dysk twarty sATA.

Dzieje się tak już od kilku tygodni, zawsze instalacja sysytemu trwało ok. 20 minut.

Pożyczyłem tą płytkę z systemem koleżance i jej się wgrało w 20minut.

Co może być przyczyną tego że tak dlugo trwa u mnie instalacja??

popsuty napęd? taśma łącząca? dysk?

Prosze o pomoc, pozdrawiam

A skąd masz Build 7600? Czyżbyś operował piracką wersją systemu i do tego rozpowszechniał ją po znajomych? [-X

Zainstaluj sobie legala RC 7100 i będziesz legalny :smiley:

wszystko zależy od tego jaką wersje windowsa posiadasz piracką czy nie ale skoro u Twojej koleżanki trwało to 20 minut to nie ma mowy o winie krążka z systemem. Myślę że bardziej zależy to od konfiguracji sprzętu Twojego komputera a mianowicie specyfikacją podzespołów i prędkością napędu dvd.

Kopia systemu na 30 dni :slight_smile:

a poza tym co to za głupota że zalezy czy pirat czy nie … :stuck_out_tongue: przeciez to nie ma różnicy

Prędkośc napędu?? ale zawsze systemy się szybko instalowały… :confused:

to może być kabel łączący napęd ??

Podejrzewam napęd,lub taśmę,jeśli napęd masz już trochę starszy,to mogą być oznaki jego padania - problemy z odczytem płyt,mogą być wtedy niezauważalne problemy z odczytem innych płyt,ale na razie korekcja sobie radzi

Napęd nie jest taki stary wyprodukowany przez firmę NEC i Sony z funkcją LabelFlash

Wymienię taśmę i zobaczę jakie będą efekty :stuck_out_tongue:

Dzieki a pomoc