Bardzo długie ładowanie stron internetowych

(Sand99) #1

Dzień dobry, mam problem. Od kilku dni bardzo długo ładują mi się strony internetowe, ale pliki pobierają się dość szybko. Bardzo często się zdarza że pojawia się niebieskie tło i na środku jest takie "białe coś" i informuje mnie że mam zamknąć/otworzyć ponownie stronę. Często też okno przeglądarki mi się zawiesza, ta obwódka jest cała niebieska i nic nie mogę zrobić ( nie działa ctrl+del+alt ).

POMOCY to jest uciążliwe.

(eddie71) #2

To może być bardziej temat w dziale bezpieczeństwo.

Należy podać rodzaj używanej przeglądarki i systemu operacyjnego.

Potrzebne mogą być też logi OTL i Extras.

(Sand99) #3

Powiem co najwyżej że mam Google Chrome, na reszcie się nie znam.

-- Dodane 01.07.2012 (N) 14:21 --

A system to Windowds XP

(eddie71) #4

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czy Windows jest w wersji SP2 czy SP3 ?

Czy masz zainstalowane toolbary (np. ask, v9, babylon, startsearch) ?

(Sand99) #5

"Boże" :confused: ja się nie znam... ten babylon/ask/start.sweetim to miałem ale nie wiem czy to teraz działa mi w przeglądarce, na dysku głównym mam to ściągnięte

co mi za link podałeś ? Nie ma jakiegoś prostszego sposobu na to ? bo naprawdę strony ładują mi się bardzo długo i bardzo często zawieszają (muszę reset robić). Usunąć jakieś rozszerzenia w przeglądarce czy te cookie ( nie wiem czy to ma związek ) czy coś innego ?

Dodam że przez stronę Dojrzewamy.pl najczęściej muszę robić ten reset.

(eddie71) #6

Niestety nie da się tak na skróty,bo jest możliwe np. działanie ukrytych procesów,które spowalniają pracę systemu.Może to być też np. wirus lub trojan i mimo zainstalowanego antywirusa czasem coś się przedostaje przy intensywnym przeglądaniu różnych stron.

Możesz też zrobić reinstalację systemu z płyty cd,ale wcześniej trzeba przekopiować swoje ważne pliki na inny nośnik.

Reinstalacja trwa dość długo bo trzeba jeszcze zainstalować sterowniki i programy których używamy.Dochodzi jeszcze zabawa z własnymi ustawieniami przeglądarki i systemu.

Wklejenie logów jest dużo szybsze,choć później trzeba dostosować się do wskazówek kogoś kto zna się na logach.

Po za tym z czasem przyswoisz sobie reguły używania programów.Na początku jest zawsze pod górkę.

(roobal) #7

Uruchom wiersz poleceń, wykonaj poniższe polecenia i wklej tutaj wynik wszystkich poleceń.

ipconfig

route print

ping dobreprogramy.pl

tracert dobreprogramy.pl

netsh dump

Pozdrawiam!