Bardzo długie oczekiwanie na produkt - Allegro

(kam10) #1

Niedawno, a dokładnie we wtorek 15 września 2009, zamówiłem sobie mp3 na allegro. W opisie produktu zapisane było, że sprzedawca czeka na przelew 7 dni czyli tydzień od zalicytowania i wysyła przesyłkę w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty. Pieniądze wpłaciłem 21 września i aż do dziś nie otrzymałem przesyłki. Możecie mi powiedzieć po czyjej stornie leży wina? Banku czy sprzedawcy?

(Gorgoroth) #2

Rozmawiałeś ze sprzedawcą w tej sprawie? Towar został wysłany w ogóle?

(kam10) #3

Ahh, zapomniałem, że wybrałem przesyłkę pocztą, więc pewnie to ich wina. Ile może trwać taka przesyłka pocztą?

(Wojtekm Poczta) #4

Zazwyczaj 3-4 dni, ale czasem nawet tydzień. I pamiętaj, że poczta nie pracuje w weekendy i święta.

(kam10) #5

Czyli jeśli paczkę nadano powiedzmy w tę środę to w poniedziałek powinna już dojść?

(system) #6

Jak Priorytet to maksymalnie 3 dni robocze (mi dochodzą paczki w dwa dni robocze i nie mieszkam w dużym mieście)... na poniedziałek powinno być. (Poczta pracuje w sobotę tylko jest kwestia tego że tylko raz dostają przesyłki rano a nie tak jak na tygodniu dwa razy)

(fiesta) #7

Priorytet czasami idzie dłużej jak zwykła przesyłka, i już miałem termin dostarczenia priorytetu po dwóch tygodniach od nadania.

Więc to co pisze poczta na swoich stronach czy regulaminach to można sobie pomiędzy bajki włożyć.

8)

(system) #8

To prawda. ale wszystko zależy od tego które UP mamy po drodze naszej przesyłki :evil: jeden puści ją tak jak powinien następną wywózką a inne na drugi dzień. Może to by się zmieniło gdyby Poczta Polska wypłacała odszkodowania tak jak firmy kurierskie za nie dostarczenie przesyłki w terminie z ich winy... do takich czasów jeszcze daleko :x