Bardzo dziwna przypadłość Firefoxa

(Faloxx) #1

Witam

Mam następujący problem:

Dostałem ostatnio używanego laptopa z systemem XP i oczywiście z przeglądarką IE. Z racji przyzwyczajenia do przeglądarki Firefox, postanowiłem ją zainstalować. Niestety przeglądarka nie działa tak samo jak na moim stacjonarnym komputerze. Otóż gdy otworzę kilka stron w kartach, to w momencie kiedy klikam myszką na kartę nr2 żeby obejrzeć tą stronę, to pomimo tego że jest już dawno załadowana, to przeglądarka odświeża mi tą stronę. Muszę poczekać aż się odświeży i mogę ją oglądać. W momencie gdy chcę wrócić do karty nr1 i klikam na nią myszką, to dzieje się to samo. Czyli znów przeglądarka mi ją odświeża.

Jest to bardzo irytujące i uniemożliwia szybkie przełączanie się między kartami. A najgorsze jest to że nie wiem z czego to wynika.

Mój laptop to IBM T23, system windows XP, a Firefox jest w najnowszej wersji.

Proszę o pomoc

(MariuszListecki) #2

Najnowsza wersja czyli 2.0.0.14

Cz Firefox 3 Beta 5?

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 15:44 został dopisany post przez MariuszListecki

Najnowsza wersja czyli 2.0.0.14

Cz Firefox 3 Beta 5?

(Faloxx) #3

To ostatnia stabilna wersja czyli 2.0.0.14

Zastanawiam się czy to może mieć związek z pluginem flash. Zainstalowałem plugin praktycznie od razu po instalacji przeglądarki i nie mogę skojarzyć czy przed instalacją też się tak działo

(MariuszListecki) #4

Hmm to zrób tak. Przeinstaluj liska i żadnych pluginów wyczyść przedtem rejestr.

(JesperKyd) #5

Twoim zdaniem Firefox przechowuje dane w rejestrze?

Jesteś w błędzie.

(me@djohnsc) #6

Usuń Firefoxa, przeczyść rejestr programem CClenaer, usuń folder Mozilla z x:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\ oraz Mozilla Firefox z x:\Program Files

x - partycja na której jest zainstalowany Firefox. Pamiętaj, że utracisz wszystkie zakładki, jeśli chcesz je zachować to skopiuj plik bookmarks z x:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakiś ciąg znaków na inną partycję. Uruchom ponownie komputer i dopiero teraz zainstaluj Firefoxa

Pozdrawiam

(korkodyl) #7

Pewnie masz zainstalowane "skype extensions for firefox".

http://mozillapl.org/forum/about-34164-0-asc-12.html

(Agatonster) #8

faloxx ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(MariuszListecki) #9

Nie lisek nie przechowuje ustawień w rejestrze ale mi chodziło oto żeby zainstalował liska na czysto A czasami w rejestrze pojawiają się błedy.

(Staszek P G) #10

podpatrując ten wątek musze wam napisać że firefox przechowuje ustawienia w rejestrze... można to sprawdzić...pozdro