Bardzo dziwny problem przy uruchamianiu kompa

Witam Szanownych Forowiczów.

Pojawił mi się bardzo dziwny problem (mam nadzieję, że wybrałem dobre forum), którego zupełnie nie potrafię zrozumieć, a który mnie wręcz dręczy.

Mianowicie po uruchomieniu komputera wszystko startuje normalnie, uruchamiają się programy, które powinny i tu pojawia się problem:

  1. Nie można nic zrobić dalej, tzn komputer tak jak by się zawieszał, ale tak nie jest, bo po wciśnięciu ctrl + alt + del uruchamia się menager zadań. Nic nie robiąc, tylko go zamykając wszystko wraca do normy.

  2. Po uruchomieniu przeglądarki internetowej (FireFox) i otworzeniu kilku stron, nie działa ostatnio otworzona strona, a aktywna jest poprzednia. Chciałbym żeby mój opis był jasny, więc posłużę się przykładem. Otwieram http://www.kurnik.pl. Loguję się, wybieram stół do gry (uruchamia mi się Java i wszystko jest ok) i chcąc grać, klikając gdziekolwiek - wybieram kolejny stół, czyli tak jak bym był na poprzedniej stronie.

Mam nadzieję, że to wystarczająco jasny opis.

  1. Kolejna rzecz: nie mogę przesunąć ikon na pulpicie. Przy próbie zrobienia tego, ikona “idzie” za myszką, lecz gdy puścimy lewy klawisz - wraca na swoje miejsce.

Skanowałem komputer Avastem, mam firewalla Kerio, nic mi się podejrzanego nie zainstalowało. Ponadto używałem Registry Rapair i Registry Cleaner.

Nie mam pomysłów, proszę o pomoc…

Pozdrawiam

Tobiasz

Przypadek trudny do rozgryzienia. Ewidentnie problem systemem lub jakimiś sterownikami, jeśli system jest wolny od wirusów. Raczej nie ma co liczyć, że ktoś Tobie napisze jak to naprawić. Najpewniejszy sposób to format dysku na którym jest system i instalacja na nowo.