Bardzo dziwny problem z komputerem (włączanie)


(Kryha1311) #1

Witam !

wczoraj oddałem komputer do serwisu, ponieważ nie dał się włączyć, tzn. włączał się ale był ciemny ekran, dzisiaj mi go przywieźli i zapłaciłem... 80 zł za nic !!

bardzo dziwna sprawa: gdy skrzynka stoi standardowo, nie chce się odpalić, gdy ją położę... to działa !!

dodam że jestem pewien że to nie od dysku, nagrywarki, karty graficznej i dźwiękowej, zasilacza i ramów (wszystko to testowali oni i ja)

pozdrawiam.


(Tabo89) #2

na początku powalcz o swoje 80zł, które ktoś ci 'ukradł'


(Kryha1311) #3

w sumie... to za samą "diagnostyke" wzieli 80 zł, więc ie ukradli tak do końca, a że /cenzura/ za przeproszeniem zdziałali to już swoją drogą. moge zamieścić nawet filmik co dokładnie sie dzieje.


(Reslaw) #4

Witam serdeczne. Proponował bym abyś wpierw dokładnie poobserwował czy w pozycji pionowej po włączeniu pracują wszystkie wiatraczki a szczególnie na procku i w zasilaczu. Jeżeli jest wszystko OK to przejdź do sprawdzenia połączeń czyli wszystkich wtyczek na płycie oraz w napędach.Może gdzieś być luźny wtyk a zwisające kable będą go odciągać. Potem połóż kompa i odpal i jeżeli będzie chodził poruszaj przewodami lub za wtyki może znajdziesz miejsce w którym się wyłączy. Na mój gust musi być zewnętrzna przyczyna w zasilaniu i nie musi to być w obrębie płyty może być w środku zasilacza. Dobrze by było pożyczyć inny i podpiąć. A potem idź po swoją kasę. Powodzenia.


(Kryha1311) #5

ok, sprawdze, ale na "fakturce" pisali że zasilacz testowali... wszystko niby ok...


(Eidems) #6

Pewnie od grafy, zobacz i nie chodx do serwisu tylko do jakiegoś prywaciarza mi koloes za tydzien roboty przy kompie wział 250zł, ale kupił grafe za 250 i sieciówke, super sa tacy kolesie a w serwisie /cenzura/ ci zrobią


(Kryha1311) #7

hmm... zobacze jutro rano grafe... ale nawet nie ma typowego sygnału dźwiękowego przy starcie komputera, czarny ekran i tyle... a gdy komputer "położe" to startuje bez problemu...

ps. sprawdzałem te kabelki, molexy itp ... wygląda na to że z zasilaczem w porządku, wiatraczkami też i nie różnią się prędkością gdy komp stoi w pionie czy w poziomie.


(Eidems) #8

ja bym wszytko wyjął przciscił i włozył i powinno działac ale pewnie bedzie grafa


(Kryha1311) #9

a zapomniałem dodać że jest krecona i ze sypala kiedys artami i ze czasem sie restartuje w grach...

ale to przecież by był chociaż sygnał... kiedyś jak mi sie spaliła to było 8 sygnałów krótkich to wiedziałem ze grafa padła...


(Eidems) #10

wez inną i zobacz czy komp odpala


(Kryha1311) #11

dobra, podokręcałem wszystko, przeczyściłem dokładnie, posprawdzałem i jest ok