Bardzo głośna praca dysku twardego

Witam,

Mam taki problem. Kupiłem używany dysk Maxtor 20,4GB. Po podłączeniu dysku i naciśnięciu przycisku Power na obudowie do moich uszu doszły bardzo głośne dźwięki pracy zakupionego dysku :evil:. Nie wiem czemu tak jest ale ten dźwięk jest nie do wytrzymania, dysk jest widzialny przez windows więc dobrze podłączony. Cała kwintesencja jego pracy jest gdy korzystam z niego tzn. przegłądam pliki etc, wtedy to mam takie wrażenie, że zaraz pójdzie wszystko w p…u. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy ? Czy jest taka możliwość , że dysk ten ie do końca jest sprawny ??

Też kiedyś miałem dysk MAxtora 20GB i tez był głośny. One tak mają poprostu.

Spróbuj wyciszyć obudowe i kupić podkładki antywibracyjne pod dysk.

No tylko, właśnie o to chodzi, że ten dźwięk brzmi na mało naturalny. Nie wiem jak to wytłumaczyć… Głośny dysk ok, jakoś szczególnie by mi nie przeszkadzał ale to jest efekt jakby głośny samochód miał dodatkowo przewiercony tłumik :slight_smile: Mam dodatkowo Maxtora 60GB i nie ma czegoś takiego a dysk ma swoje 7 lat. :slight_smile:

Jest taka możliwość, że talerz jest luźny czy igła, lub coś w tym stylu ? Nie wiem możliwe, że teraz głupotę palnąłem :slight_smile: