Bardzo głośne chłodzenie w PALIT 8800GT


(Egonek001) #1

Witam. Zamówiłem na allegro PALITA 8800GT 512MB z niebieskim chlodzeniem, a kartę dostałem ze złotym chłodzeniem. Jest ono strasznie głośne i nie da się go regulować. Ciągle się kręci na 100%. Poprzednio miałem palita 8600gt (też ze złotym chłodzeniem) i po zainstalowaniu sterowników wentylator automatycznie zwalniał (było ciszej). Mogłem w panelu sterowania NVIDIA regulować prędkość a w tej nie mogę. Wiem, że jest to częsty problem i że często zdarzają się takie wadliwe egzemplarze. Czytałem o tym na różnych stronach, ale nie znalazłem odpowiedzi. Czy da się coś z tym zrobić? Jeśli nie, to jutro zgłaszam reklamację i odsyłam kartę bo ta głośność mnie denerwuje. Już się po prostu nie da wytrzymać.

W dniu 08.07.2008 , o godzinie 19:37 został dopisany post przez egonek

Wpadłem na pomysł, żeby odesłać kartę i dopłacić na lepszą. Znalazłem taką:

http://www.allegro.pl/item389513011_gig ... d_ud2.html

Powiedzcie, czy opłaca się brać tą kartę, czy może wymienić tego palita na sprawny egzemplarz z niebieskim chłodzeniem?


(Darth ReX) #2

Świetny interes zrobisz, koleś. Zwłaszcza, że w tej cenie można już dostać ATi Radeona HD 4850.


(Mati90 3) #3

w tej samej cenie masz hd4850, jeśli jeszcze możesz to weź ją


(Gen Salvador) #4

4850 podczas grania w cale nie będzie specjalnie cichsza. ale pewne jest że to dużo wydajniejsza karta więc jeśli możesz wymień obecną na nią i dokup chłodzenie accelero s1 + turbo module


(Egonek001) #5

Napisałem do gościa i powiedział, że nie ma możliwości wymiany karty na lepszą. Jest taka możliwość tylko w wypadku, gdy serwis stwierdzi uszkodzenie karty. Nie chce mi się dawać jej do serwisu bo mogę nawet z miesiąc poczekać. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą chłodzenia. Czy jakbym zmienił chłodzenie (zamontował inny wiatraczek) to czy by dało się regulować jego prędkość?. Bo po zmianie wiatraczka on też może się ciągle kręcić z maksymalną prędkością.


(Darth ReX) #6

Widzisz, masz problem, bo palit plombuje chłodzenie. Zamiast tego możesz kupić regulator obrotów, odczepić przewód wiatraka od karty i podczepić regulator.


(Egonek001) #7

Właśnie to chciałem usłyszeć. Co to za regulator obrotów, ile on kosztuje i czy będzie on sam (automatycznie) regulował prędkość? Po prostu jak to działa? Odpisz jak najszybciej to może jeszcze jutro to zakupie.


(Darth ReX) #8

To regulator z pokrętłem, który reguluje napięcie podawane na wiatrak, a wraz z tym jego obroty. Po prostu podłączasz go do karty, a wiatrak do regulatora i śmiga. Niestety nie jest to automatyczne. Popróbuj jeszcze regulować obroty riva tunerem.

http://www.twenga.pl/cena-FAN-MATE-2-ZA ... e-455759-0

Są też tańsze :wink: kosztujące 8zł.


(Egonek001) #9

Trochę źle, że regulowane ręcznie. W przypadku moje poprzedniego palita prędkość regulowała się sama w zależności od temperatury. Skąd ja będe wiedział kiedy zwiększyć, jak nie mogę nawet sprawdzić temperatury.


(Darth ReX) #10

Dlatego proponuję jeszcze raz popróbować riva tunerem.


(impassive) #11

Przy zakupach na odległość masz prawo w ciągu 10 dni zwrócić towar bez podawania przyczyny.


(Egonek001) #12

Oto treść emaila od tego pana:

Na końcu emaila dał mi do zrozumienia, że nie ma takiej opcji. Więc, co proponujecie? Odesłać? Jeśli odeśle to są dwie możliwości.

Albo on sprawdzi różne egzemplarze i wyśle mi dobry, albo wyśle kartę do serwisu i poczekam sobie z miesiąc.


(impassive) #13

Tu gość ewidentnie ściemnia. Klienci kupują kartę i chcą od razu wymieniać na wyższy model? Totalna bzdura.

Zgodnie z prawem w ciągu 10 dni możesz odesłać towar i zażądać zwrotu pieniędzy - bez podawania przyczyny (oczywiście ponosisz koszty odesłania towaru). W razie wątpliwości możesz skontaktować się z powiatowym rzecznikiem konsumenta: http://www.miedzyrzecz.starostwo.bip.net.pl/?c=297 (możesz zadzwonić i pogadać).


(Egonek001) #14

Chodziło mu oto, że klient może sobie zakupić kartę a ta mu się nie sposoba, lub ją uszkodzi i wtedy chce odesłać i wymienić na lepszą. Napiszę do niego jeszcze raz.


(Emilmlo) #15

A to ciekawe, czemu ta karta z niebieskim wentylatora jest w tle pudelka od wersji 512MB


(Egonek001) #16

To nie jest to pudełko. Ja dostałem trochę inne.


(Emilmlo) #17

Właśnie kupiłem Palita GeForce 8800GT 512MB z niebieskim chłodzeniem w esc.pl, zamontowałem i jest cicha, ma automatyczną regulację obrotów, podczas startu chodzi na max obrotach a po załadowaniu windowsa już jest cicha.

Tylko wersja ze złotym chłodzeniem nie ma automatycznej regulacji i chodzi cały czas na maxa dlatego jest głośna, więc twoja karta nie jest wadliwa.

http://forum.pclab.pl/t330968.html


(Egonek001) #18

Na aukcji zalicytowałem kartę z niebieskim chłodzeniem a dostałem ze złotym. Sprzedawca powiedział, że nie ma tej karty ze złotym chłodzeniem w wersji 512MB, tylko 1GB. Mówił, że taka karta nie istnienie. Mylił się zauważyłem we wielu sklepach, że jednak jest niebieska w wersji 512MB. Odesłałem mu więc kartę i powiedziałem, że ma mi egzemplarz z niebieskim chłodzeniem, taki jaki zamawiałem na aukcji. Są dwie możliwości: albo on wziął pierwszy lepszy karton zapakował i wysłał (nie wiedział, że w środku jest karta ze złotym chłodzeniem), albo specjalnie wcisnął mi tą ze złotym bo chciał się jej pozbyć.


(Darth ReX) #19

Jest też inna opcja - stwierdził, że jeden pies, jakie ta karta ma chłodzenie...


(Egonek001) #20

Witam. Kartę odesłałem, do typa ładnie zagadałem i zgodził się wymienić mi kartę na inną za dopłatą. Wybrałem tą kartę:

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-701

Powiedzcie mi czy dobrze zrobiłem? Czy jest opłacalna w stosunku wydajności do ceny? Mam nadzieje, że nie będe żałował zakupu tej karty. Prawdopodobnie już jest wysłana i jest w drodze do mnie.