Bardzo mały transfer przy radiówce

(Elikgtsport) #1

cześć :slight_smile: Mam problem, mianowicie mój internet chodzi bardzo wolno, filmiki dłużej się wczytują niż trwają. Spece z firmy uznali, że to wina Windowsa ponieważ pobiera wszelkie aktualizacje, czy rzeczywiście to może być powodem niskiego transferu?

Z góry dziekuję za pomoc

Pozdrawiam :wink:

(huber2t) #2

Może masz w komputerze jakiś syf; przeskanuj adaware i spybotem

(Elikgtsport) #3

ok, ale ja sie pytam, czy goście os neta mogą mieć rację

(Lasinski Jacek) #4

elikgtsport , pobieranie aktualizacji to usługa związana z łączem internetowym może mieć to wpływ ale nie cały czas, poza tym kiedy aktualizację są pobierane to jest to widoczne w systemie. Robiłeś tak jak polecił Ci, huber2t?

(Qumplee) #5

jesli radiowka to moze byc za slaby sygnal od twojego stanowiska do odbiornika nawet pare drzew moze zaklucic sygnał i spowolnić internet mianowicie mój kolega mial taki problem kiedy ustawił swój odbiornik wyżej wszystko wrócilo do normy. mozliwe ze u ciebie tez tak jest ale ja tam nie wiem nie widzialem twojego terenu zamieszkania :slight_smile:

(Bolo92) #6

pare drzew to już raczej przeszkoda do całkowitego uniemożliwienia korzystania z internetu.

Widoczność optyczna, jakie zasięgi i najważniejsze czy admin nie leci w kulki i nie ogranicza tak łącza(raczej uploadu) że w godzinach szczytu praktycznie strony nie działają.

Jeżeli nawet w nocy masz małe transfery to raczej zasięg bo admin chyba specjalnie nie ustawiałbym 50kb/s pobierania i 10kb/s wysyłania ^^.

Wtedy albo lepszą antenę(większy zysk), ew. zależy ile masz metrów kabla to antena z Acces Pointem=bez strat sygnału na kablu.

Lub wyżej antenę umieść, abyś miał dobry widok optyczny.

(Elikgtsport) #7

Aha, jeszcze mili panowie stwierdzili, że że aktualizacje są pobierane w tle i nawet sie nie mozna zorientować, co spowalnia łącze

a jak sie juz ściągnie aktualizacja to trzeba ją dopiero zainstalować bo jak nie to tak bedzie za kazdym razem sie ściągac od nowa

(Bolo92) #8

To super masz tych panów, bo skoro by się ściągały to u mnie widać ikonkę. Pobieranie aktualizacji, a jak są pobrane to się pyta czy zainstalować.

Więc niech nie lecą w kuleczki.

Zobacz jaki masz zasięg i jakość, zakłócenia

Signal, Quality, Noise.

(Qumplee) #9

No wlasnie tak jak powiedzial BOLO92 jezeli sciagala by ci sie jakas aktualizacja to wszystko bylo by widac i nawet windows zaptal by się Ciebie czy chcesz ja pobrac. Teraz albo panowie od internetu robia cie w konia albo masz za slaby sygnal . Przynajmniej ja to tak widzę.