Bardzo mocna karta sieciowa WiFi do 300zł

nie wiem… może wątków jest dużo, bo jest to bardzo popularna firma, ale nie jest tak, że to jakiś złom, że mamy się cieszyć, że działa. ja nie zauważyłem, żeby jakoś specjalnie narzekano na tą firme, ludzie mają tak samo problemy i z edimaxami, d-linkami, linksysami, netgearami. A dokładnie które modele sa topowe, a które średnie, czy w danym przedziale cenowym który ma lepsze parametr to już nie wiem, ale imo to na tym poziomie powinny iść argumenty, a nie, że tp link nie, bo to tp link.

Np. w tej chwili jestem podłączony do netgeara, nie moge powiedzieć, że działa bezawaryjnie, bo tak nie jest- chodzi lepiej od poprzedniego linksysa (ten niebieski z linuchem), ale i jest to nówka sztuka i jakis wyższy dość drogi rzekomo model, który niby miał więcej uciągnąć. W każdym razie też łapie zmuły jak ten poprzedni, czasami zwalnia na kilka minut, czasami na kilka h tak, ze sie korzystac nie da… ogólnie jest lepiej, bo działa zdecydowanie więcej niz nie działa, a poprzedni więcej nie działał niż działał pod koniec swojej służby tutaj xD

edit:

Co do manty to zawsze to chyba produkty tej firmy to z jednej strony typowo chiński często tandetny design, średnie parametry, ale wśród tej chińszczyzny wyróżniały sie tym, że się nie psuły i chodziły latami bezawaryjnie, były w miare przyzwoicie wykonane,więc to nie jest sprzęd z serii- że szkoda kasy, bo i tak sie za 2 miesiące posypie. jak juz ktos uzna, że to co oferuje (i tu jest problem, że niekoniecznie dużo oferuje) mu wystarczy to może spokojnie w mantę sie pakować

lith , w kwestii tego twojego Netgeara to napisz jaki dokładnie masz model to spróbuję ci pomóc (ale to może na PW lub w osobnym wątku), a co do manty to mam zdecydowanie odwrotne przeżycia (miałem pada do ps one - padł po 2 miesiącach, znajomy miał kilka różnych ich klawiatur i myszy - zdychał po miesiącu/dwóch, odtwarzacze dvd Manta Prince i inne - po ok 2 miesiącach laser już nie działał) choć ostatnio znajomy kupił jeden z najnowszych modeli myszy Manty i ta działa mu bardzo dobrze dlatego napisałem że chyba jakość ich produktów się poprawia.

Tylko jakie to są problemy ? Bo bardzo często ludzie chcą mieć router i kupują najtańszy czyli TP-Link. A że jest to ich pierwszy router to zabardzo nie są rozeznani że trzeba porty otworzyć, przekierować. Potem wypisują że coś jest “do bani” bo wcześniej można było grać online albo torrenty ściągały się szybciej.

fiero , słuszna uwaga ale takie posty są dotyczące wszystkich producentów, ja mam na myśli posty typu “router traci połączenie” lub “rozłącza neta” - w takich wątkach zwykle widzę że router lub karta to TP-Link…

Oczywiście może być że się trafi na jakiś wadliwy egzemplarz i to nie musi oznaczać że produkt lub w ogóle marka jest kiepska (tak samo można trafić na niezawodny egzemplarz modelu który generalnie jest problematyczny) ale im więcej takich opinii negatywnych tym mniej wiarygodna marka.

Jeżeli patrząc w ten sposób to google mówi:

tp-link zrywa połączenie- Około 15,700 wyników

netgear zrywa połączenie-Około 14,400 wyników

linksys zrywa połączenie- Około 17,300 wyników

d-link zrywa połączenie- Około 42,400 wyników

pentagram zrywa połączenie- Około 17,500 wyników

livebox zrywa połączenie- Około 15,400 wyników

edimax zrywa połączenie- Około 9,410 wyników

Wiem, że o konkretne wnioski trudno, ale oglnie chodzi mi o to, że na różne rzeczy ludzie narzekają i niezależnie od firmy może się coś posypać.

Co do mant to moje doświadczenia sa takie:

DVD chodzi juz 7 lat, mp4 z 4-5 lat tez juz ma, radio samochodowe- póki co 1,5 roku.

I co moge powiedzieć? DVD za piękne nie jest, ciche nie jest, pilota ma brzydkiego- ale odtwarza dobrze i działa.

MP4 jest dzikie w obsłudze, firmware wygląda nieco tandetnie, ale odtwarza w miarę i działa jak działało.

Radio- temu moge zarzucić tylko i wyłącznie ‘pikanie’ przy naciskaniu przycisków… nie wiem co za powalony chinol wymyslił coś takiego i jeszcze nie dał opcji tego wyłączenia. Ale ogólnie jak chodziło tak chodzi i spełnia moje oczekiwania, jak na mante to zadziwiająco dobrze i solidnie wykonane, wygląda całkiem ładnie. Dla porównania taki vakoss już od nowości sprawia wrażenie, że się zaraz rozsypie i aż emanuje tandetą :stuck_out_tongue:

Korzystałem kiedyś z takiej karty (600mW !):

http://www.cyberbajt.pl/produkt/2351/ka … y_produktu

Mocna! Nic mocniejszego chyba nie znajdziesz. W czasie kiedy szukałem (problemy z drzewem na drodze sygnału) nic mocniejszego nie widziałem.

Ps. mogę ją sprzedać :slight_smile:

Lepszy od niej będzie jednak tamten Edimax, ta ma niby troszkę większą moc ale tamten Edimax obsługuje standardy b, g i n (ta tylko g i b), wspiera najnowsze standardy szyfrowania których ta nie wspiera (takie jak WPA2).