Bardzo mułowaty komputer po wyłączeniu gry

Nie mam pojęcia, czy to normalne, czy coś ja mam ze swoim kompem. Gdy sobie gram w grę (powiedzmy nawet 30 min.) i ją wyłączę, to bardzo długo system przechodzi do Pulpitu. Wczytuje się długo, po trochu się pokazują ikonki na pulpicie i w ogóle cały pulpit. Gdy się pokaże wszystko i chcem np. wejść w Mój Komputer, to też trzeba z 10 sekund czekać, aż otworzy Mój Komputer i słychać że głośno pracuje komputer.

Gdy już się ‘‘rozrusza’’ wszystko wraca do normy i chodzi jak burza.

Czego to wina ??

Hey !!

Jeżeli to XP to poczytaj- Optymalizacja XP: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

odśwież pamięć, klawisz F5.

jeżeli gra ma duże wymogi sprzętowe, a podzespoły mają niskie parametry to jest normalna rzecz.

Gdy zaczniesz grać wyłącz nie potrzebne aplikacje pracujące w tle, antywirus firwalla(gdzie nie podłączaj się do sieci)etc.

Można jeszcze spróbować prawym klikiem myszy na odśwież. Oczywiście klikając na czysty pulpit:-D

Procesor: AMD Athlon 1800+

RAM: 512MB

Grafika: NVIDIA GeFroce FX 5600XT

Dysk twardy: dwa dyski twarde po 80GB

System operacyjny: Windows XP Professional

W grę, w którą gram to NFS Carbon :slight_smile:

Zawsze przed włączeniem gry wyłączam internet, aby nie pobierał jakiś aktualizacji czy coś.

Co do optymalizacji, to może troszeczke coś da, ale po formacie jest to samo, więc chyba mam za słabego kompa, czy też nie… ??

nie znam gry i nie wiem jakie posiada wymogi, ale czy komputer tylko muli po wyjściu z jakichkolwiek gier :?:

Tak, raczej tylko po wyjściu z gry.

Hey !!