Bardzo niska prędkość kopiowania pomiędzy PC -> Laptop

Hej!

Posiadam modem Livebox2, podłączyłem do sieci dwa komputery (PC i laptop) przez grupę domową. Po udostępnieniu pliku o wadze 12GB prędkość przesyłania z PC do laptopa wynosi max 150kb/s. Dlaczego jest ona tak niska?

Podłącz je bezpośrednio przez LAN przewodem RJ-45, jak masz w obu komputerach SATA, to minimalna prędkość będzie wynosiła ok. 45 MB/s. Przesyłanie przez router jest spowalniane przez sam router. Nie wiedziałem, że te od TP są takie słabe, kupiłem taniego TP Linka i przez router mam 3,5 MB/s.

Tzn. podłączenie przez kabel ma wyglądać tak: PC->kabel->livebox->kabel->laptop?

ja bym zapytał czy lapek po wi-fi się łączy ?

co kopiujesz? małe duże pliki ?

nie mylisz bitów z bajtami ?

pzdr

Czy łączy się przez wi-fi? Nie mam zielonego pojęcia, ustawiłem tylko grupę roboczą i połączył się. Na sieciach mam podstawową wiedzę i gdy wchodzę w ustawienia liveboxa to widzę wykryte tam dwa moje komputery. Chodzi mi głównie o kopiowanie dużych plików, prędkość testowałem na pliku o wadze 12GB.

Odnośnie prędkości to spisałem ją z okienka kopiowania Windowsa i było to 170 kb/s.

:smiley:

jest podłączony kablem do routera?

jaka jest prędkość np 5-10 MB pliku ?

PC > kabel > laptop. Pomiń router.

Dodatkowo proponuje użyć prostego generatora pakietów i miernika szybkości w jednym - iperf