Bardzo powolne ładowanie systemu

(artymienek) #1

Witam,

ten problem dręczy mnie od jakiegoś czasu, ale teraz zaczyna być już bardzo irytujący.

Konkretnie mówiąc: uruchamiam komputer, ładuje się sytem pojawia się ogno logowania, później pojawia się pulpit i od tego momentu zaczynają się problemy system się ładuje i ładuje - jest pulpit, ikony, pasek windowsa. Dysk coś odczytuje co jakiś czas i tak bez przerwy. Myszką moge raz ruszać raz nie (gdy odczytuje myszka nie reaguje oraz w pewnym momencie całkiem przestaje).

Teraz jest moment przełomowy albo nagle na raz załadują się wszystkie programy lub .... restart na twardo :confused:

Dodatkowo moge powiedzieć z tego co pamiętam, że to stało się nagle - komputer poprostu po jakimś czasie chyba 2 tygodnie, poprostu zaczoł tak działać. Miałem już kiedyś podobny problem i dopiero format pomógł, ale teraz już nie chce mi się tak walczyć.

Sprawdzałem już czy to antywirus (usunołem go na chwile), firewall Comodo.

Może to jednak jakiś program ... ale nie wiem dlatego pisze ten temat.

Czy to może być wirus ... raczej odpada komputer regularnie skanowany, choć plaga wirusów na miasteczku akademickim spora.

Tutaj dale loga z HijackThis:

http://wklej.org/id/1f9731e26a

Jeśli jeszcze jakieś logi lub informacje będą potrzebne to napisze.

Pozdrawiam,

buri

(mareksolak) #2

Wygląda na "przeładowany" autostart

start > uruchom > msconfig > uruchamianie i wyłącz niepotrzebne programy

jeżeli efekt nie był by zadawalający wyczyśc rejestr (power tools , ccleaner lub co tam używasz)

• również nie zaszkodzi czyszczenie dysku i defragmentacja

(Morietto) #3

mam podobny problem.... nie tylko z uruchamianiem..miałem na start 12 programów z czego 7 na prawdę ważnych i.. to na prawdę nie wiele..a programy nie są wymagające... co ciekawe jak uruchamiam nowy profil mimo że programów na starcie jest prawie tyle samo(nie uruchamia się last fm i gg) ale windows chodzi znacznie szybciej...system konserwuję tune up'em..dysk zdefragmentowany, błędów zero wirusów też...ale system uruchamia się i pracuje powoli ;p co ciekawe mam antywirus panda który często się posądza o zmulanie windowsa ale jak go wyłączam jest prawie tak samo..wielkiej różnicy mi nie robi...

(artymienek) #4

Przeczyściłem, ale dalej się przycina przy ładowaniu :confused:

Masz troche racji ... może problem to, że wszystkie ładują się na raz?

Przypomniało mi się, że Bootvist mi raz tak zrobił ... może on jest winny?

Nie znam żadnego programu którym bym mógł ustawić kolejność, może ktoś zna i może mi pomóc?

Chce tak zrobić aby nie ładowały się wszystkie na raz... - jest coś takiego możliwe?

Uruchamiają mi się 4 procesy związane z sterownikami od karty graficznej.

Może można wyłączyć któreś i nic się nie stanie?

nvmediacenter, nwiz, nvhotkey, nvcpl

Mediacenter nie używam, reszty nie kojarze.

Teraz log wygląda tak:

http://wklej.org/id/3888960942

PS w porównaniu do pierwszego troche wyrzuciłem ... nie wiem czy dobrze czy źle, ale nie kojarzyłem tych wpisów. Jest jednak poprawa kompter się uruchamia :slight_smile: chociaż dalej się zacina na dobre 15-20 sekund.

(mareksolak) #5

No cóż , z poradą nikt się nie kwapi a moja wiedza o logach jeszcze nie jest poziomie dostatecznym do rad udzielania

• pirmo non nocere więc ze swojej strony nie zalecam fixowania logu , udziele jedynie porady odwracalnej

Wejdź w msconfig > uruchamianie i wyłącz

O4 - HKCU..\Run: [TrueCrypt] "D:\Programy\TrueCrypt\TrueCrypt.exe" /q preferences

O4 - HKCU..\Run: [supelek bogiego] d:\programy\supelek bogiego\supb.exe -spr

O4 - HKCU..\Run: [RMClock] D:\Programy\rmclock_235_bin\RMClockLauncher.exe

O4 - HKLM..\Run: [broadcom Wireless Manager UI] G:\WINDOWS\system32\WLTRAY.exe

wyłączenie nie spowoduje całkowitego usunięcia , nożna procesy dodac ponownie do autostertu lub w razie potrzeby włączyc ręcznie w start > wszystkie programy