Bardzo proszę o pomoc - GeForce 7300 GT czy 7600 GT?

Witam,

Zamierzam kupić sobie kartę graficzną. Wybieram między dwoma rodzajami:

  • GeForce 7300GT

  • GeForce 7600GT

Chodzi mi o złącze AGP.

Radeon odpada - mam złe doświadczenia (problem ati2dvag.sys :confused: ) Wybieram tylko między tymi dwoma modelami, ewentualnie jakieś Wasze sugestie będą bardzo pomocne.

Szczerze mówiąc, którą byście polecili, 7300 GT czy 7600 GT? generalnie wiadomo, im wyższa, tym lepsza, ale czy jest sens kupowania tej wyższej i droższej automatycznie o prawie 50%? Generalnie kompa używam do gier. Porównywałem te karty na http://www.benchmark.pl, ale jakoś nie mogę dojść do ostatecznej decyzji.

Druga sprawa - czym się tak na prawdę różnią marki - Gigabyte, Palit, Inno3D, Galaxy, Leadtek, itp?? która jest najlepsza?

I ostatnia, trzecia sprawa, czy te karty pójdą na moim kompie:

  • AMD Athlon 64 XP 3,000+

  • płyta główna Soltek

  • zasilacz Feel 400W

  • 1GB Ram (GoodRam)

Generalnie część z tych kart ma dodatkowe zasilanie, a część nie, czy robi to jakąś różnicę? Czy te karty są głośne podczas pracy?

Będę BARDZO WDZIĘCZNY ZA WSZELKIE SUGESTIE I OPINIE.

Z góry dziękuję.

zmień to… minimum na Fortron 350W HLN zalecałbym kupić Amacrox Warrior ax400pnf - nowsza konstrukcja.

Do tego kompa możesz kupować 7600gt ale najpierw zmień zasilacz…

Oczywiście że 7600GT tym bardziej że piszesz o używaniu komputera do gier.

Głównie to wyposażeniem i pudełkiem. Jeśli karta graficzna jest referencyjna to każda ma takie same parametry.

Ale najpierw tak jak polecił piotrekplay -> zmień zasilacz

A czy ten feel nie pociągnie tej karty?

Może pociągnąć… ale do grobu :wink: Jak chcesz ryzykować to ryzykuj - to jest Twój wybór.

Znaczy to ejst bardziej w ten sposób że bardzo często zdarzają sięzłe sztuki które padają odrazu po roku po 2 latach itp. Większość tych zasilaczy działą w porządku, ale ponieważ są tak popularne najczęściej słyszy się o ich awariach.