Bardzo proszę o pomoc - laptop się zawiesza

Spróbuj oczyścić komputer ze zbędnych “śmieci” programen CCleaner

Hej,

Mało prawdopodobne. Gdyby pamięć powodował dysk, pojawiałyby się błędy przy odczycie, bardzo często zakańczane blue screen’em. Podobnie w przypadku błędów pamięci RAM - nie skutkowałyby one zwolnieniem komputera, a pojawianiem się błędów BSOD. :slight_smile:

Dokładnie - to może być powód. I nawet analiza S.M.A.R.T potwierdzałaby fakt przegrzewania się samego dysku - w takich przypadkach wydłuża się czas rozkręcenia talerza magnetycznego dysku.

Dyski rejestr był już czyszczony.

JoannaPL , ruszyło się coś w kwestii szybkości działania systemu oraz aplikacji? Może upały się zmniejszyły i widać poprawę?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Teraz to już tylko z i poda mogę skorzystać. Biedny laptop ma problemy ze startem. Nie daje rady się zalaczyc.

Dodane 02.08.2012 (Cz) 10:08

Spróbuje rownież przeczyscic zgodnie z rada. I zdobyć coolpad. Nie byłam w kOntakcie ponieważ dopiero co znowu mnie podlaczyli do internetu.

Problem cały czas toczy się wokół sprzętu, ja bym poprosił jednak o logi OTL i Extras. Dr.wEb wszystkiego mógł nie usunąć, Malwerbytes też, może to rootkit, tego nie wiemy bo nie widzimy stanu systemu. Poprszę o wrzucenie logów OTL i Extras wg. instrukcji tutaj przeskanuj tdsskille-rem i wrzuć raport. Poza tym ile ten system ma lat ? Rok czy 10 ? Może się po prostu wyeksploatował. Nie zawsze defragmentacje, skanowania pomagają. Na koniec proponuję wejść do konsoli cmd i sprawdzić stan dysku za pomocą komendy chkdsk z funkcją usuwania błędów na dysku, przy okazji posprawdza indeksy na dysku. System wyeksploatowany, to niestety zachowuje się jak starszy człowiek, jest wolniejszy (bez urazy dla nikogo). Skoro żadne narzędzia nie pomagają, to jedynym wyjściem jest po prostu przeinstalowanie pełne bez nakładkowe systemu operacyjnego wraz z formatowaniem dysku. To jest moje zdanie

Zeus dziękuje za odpowiedz. Niestety nie mogę wrzucić żadnych raportów w tej chwili ponieważ on się już nie chce uruchomić poprawnie. Próbuje mieli i nie zalacza.

Uruchom system awaryjnie, jeśli nie da się spróbuj jeszcze uruchomić tryb naprawy systemu z płytki z windows-em. Zrobić nakładkę skopiować ważne informacje na inny dysk, bądź jak wystarczy na pendrive’a i sformatować cały dysk, i postawić system na nowo

Hej,

:arrow: A pojawiają się jakieś komunikaty?

:arrow: W którym momencie komputer staje? Na jakim ekranie?

:arrow: Czy kontrolka pracy dysku się cały czas świeci czy po przywieszeniu gaśnie?

:arrow: Próbowałaś uruchomić komputer w trybie awaryjnym? Włączasz komputer, a po wyświetleniu ekranu z BIOS’a wciskasz przycisk funkcyjny F8 i wybierasz z dostępnych poleceń Uruchom w trybie awaryjnym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzień Dobry :slight_smile: mam coolpada co prawda z chińskiego sklepu ale jest. Wyczyscilam go tez jak mogłam i rezultat są takie zalacza się znacznie szybciej do ekranu z ikonami ale to tyle. Nie działają żadne funkcje a folder otwiera bardzo wolno lub wcale. Nie słychać tez żadnych dźwięków pracy “silnika” czy “wiatrakow” chłodzenia.

Dodane 04.08.2012 (So) 9:02

Dodane 04.08.2012 (So) 9:29

I ekran jest bardzo blady jakby stracił kolory.

Dodane 04.08.2012 (So) 9:59

Próbuje bez internetu i w trybie awaryjnym w tej chwili.

Dodane 04.08.2012 (So) 10:33

Rezultat niestety bez zmian. W awaryjnym zawiesza się na ładowanie plików. Bez internetu to samo.

Hej,

Pytanie tylko na ile dobrze spełnia swoją chłodzącą funkcję, skoro z chińskiego sklepu… :expressionless: Jak wyglądają temperatury, gdy podstawka jest używana?

A jak wtedy wygląda kontrolka pracy dysku twardego? Kiedy gaśnie? Czy w ogóle gaśnie?

Uruchamiasz komputer z włączonym zasilaczem czy na zasilaniu bateryjnym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

  1. Laptop z podstawka jest dużo chlodniejszy :slight_smile: 2. Baterie wyjelam bo trudno resetowac jak jest używana. 3. Kontrolka dysku świeci cały czas. 4. Dziękuje :smiley:

Dodane 11.08.2012 (So) 15:56

Ja to mam chyba pecha. Kupiłam taki profesjonalny mały srubokret żeby zdjąć obudowie i porządnie wyczyścić system chłodzenia, odkrecilam ze 20 bo inaczej się nie da i … 2 małe wredny srubki nie chcą wyjść. Nie wybiera się ktoś do Hiszpanii? :0)

Hej,

Obudowa na pewno - ale jak temperatury poszczególnych komponentów? Najlepiej byłoby posłużyć się programem HWiNFO32 4.02 Build 1700. W sumie wystarczy ściągnąć wersję portable, wypakować, uruchomić i w menu programu kliknąć przycisk Sensors. Najważniejsze są temperatury procesora i dysku, ale najlepiej byłoby wrzucić screen z wszystkich wykrytych sensorów.

Wiesz co, niekoniecznie. Wystarczy przytrzymać przycisk włączania laptopa przez około 5 sekund, by zasilanie komputera zostało wyłączone. Nie ma więc potrzeby odłączania akumulatora. :slight_smile:

Nie wyłącza się wcale? Nawet po upływie powiedzmy 10 minut od uruchomienia systemu?

Ale mają inne główki czy po prostu są zbyt mocno wkręcone?

Ja niestety nie… :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus