Bardzo prosze o pomoc/ restart podczas logowania win xp


(Dresol) #1

Witam wszystkich i bardzo prosze o rady i pomoc

Problem jest następujący - Posiadam windows xp profesional - podzespołów nie wymieniam chyba że jest to potrzebne / nie instalowałem nowych programów i nie dodawałem żadnego nowego sprzętu ... komputer chodził normalnie, wyłączyłem go w prawidłowy sposób po czym gdy go uruchamiam .... słysze spikera i prawidłowe zapalenie, po czym uruchamia mi sie to okno gdzie można wybrać opcje trybu awaryjnego itp . po czym RESTARTUJE SIE , kazda z tych opcji po zatwierdzeniu ENTEREM - konczy sie restartem , sprawdzalem czy wszystko jest dobrze podlaczone i popodłączałem na nowo, brak efektu :slight_smile: Włożyłem płytke windowsa - i uruchomiłem konsole odzyskiwania za pomocą "R" ... i chkdsk /r , dysk skanuje mi śię w okolicy 15 minut po czym wpisuje exit - i znów jest to samo.... Czy mogę cos z tym poradzić prócz - formatu jednej z partycji ? Bo mam dwie - C i D z czego na D - są tylko zdjęcia które jednak chciałbym zachować .... Jesli ktos czyta ten długi monolog to prosze o rady. I z góry bardzo dziękuje !!


(igrek) #2

Nie musisz formatować D poza tym, instalacja nakładkowa, bądź naprawa.


(system) #3

Sprawdż tę metode tutaj podaje z opisem

http://toin.pl/2165/naprawa-uszkodzoneg … indows-xp/

P.S

ten druk popraw bo dostaniesz ciepłe upomnienie :slight_smile:


(Dresol) #4

Robię tę nakładkę i te R mam tylko na początku- z czego da się przejść tylko do konsoli odzyskiwania… jak dam enter czyli przechodzę do instalacji systemu i wyświetlają mi śię dwie partycje to juz nie ma do nich R . Więc w póżniejszym kroku mogę tylko je sformatowac …


(system) #5

Robisz dokładnie tak

[http://www.searchengines.pl/Reinstalacj … ntry109540](http://www.searchengines.pl/Reinstalacja-XP-t24500.html/page p 109540entry109540)


(Dresol) #6

Podałbyś mi swojego mejla? Bo zrobiłem zdjęcie tego i bym Ci wysłał… bo nie wiem na co te foty wrzucić… a robione cyfrówką :slight_smile:

Dodane 19.01.2012 (Cz) 11:03

W tym drugim Gdzie pisze że ma być R - Ja mam C - czyli - aby utworzyć partycję w obszarze nie podzielonym na partycję naciśnij - C , :slight_smile:


(system) #7

Bootujemy komputer z płyty instalacyjnej Windowsa XP i przechodzimy kolejnymi krokami do momentu, w którym wybieramy partycje lub dysk, na którym system ma być zainstalowany.

W tym momencie wciskamy R – Naprawa i dalej postępujemy tak jak w przypadku normalnej instalacji systemu.

Instalator naprawi, podmieni lub skopiuje brakujące lub zmodyfikowane pliki systemowe.

Często taka naprawa pomaga w odzyskaniu kontroli nad „padającym” systemem.


(Dresol) #8

Rozumiem :slight_smile: Ale ja podczas tego kroku nie posiadam opcji R , TYLKO opcje - C :slight_smile: Jest to normalny instalator win xp ,

Dodane 19.01.2012 (Cz) 13:00

mam cos takiego - http://www.google.pl/imgres?q=instalacj … 29,r:4,s:0


(system) #9

Dajesz enter i robisz dokładnie jak tutaj opisane

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904


(Dresol) #10

Chyba nie rozumiesz :slight_smile: Choc dziekuje za wkrecenie sie w temat, ogladales zdjecie? Nie mam drugiego R … wiec nie moge wykonac tego tak jak jest w instrukcji :slight_smile: w opcje wchodzi mi albo sformatowanie dysku albo C - Utworzenie partycji w miejscu nie podzielonym na partycje - jednym slowem - nie wiem co … Czyli - wchodze w instalacje , jest pierwsze R , ale daje enter- jest umowa i potem wyswietlaja sie partycje moje C I D - Do ktorym mam opcje - zainstalowac na niej cos ( czyli enter) albo usunąc (D) albo KLAWISZ C , Nie ma tu zadnego R , i nawet jak go wcisne to nic to nie daje :slight_smile:


(system) #11

na partycji C dajesz enter i zaczyna się normalna instalacja xp


(Dresol) #12

normalna = musze sformatowac dysk? strace dane?


(system) #13

Jak się boisz tego zrobić to zrób tym

http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magi … 18724.html

zgraj sobie wszystkie dane

http://partedmagic.com/lib/exe/fetch.ph … dia=fm.png

i postaw xp czystego

http://antyweb.pl/parted-magic-przydatn … la-geekow/