Bardzo proszę o sprawdzenie loga.Trojany!

Usuń: (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym)

Pliki na czerwono usun ręcznie z dysku

Strasznie nie podobaja mi sie te dwa wpisy:

Znasz je ?? Jak nie to usuń

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym

Rozumiem że mam usunąć to za pomocą HijackThis.

Nie wiem o co chodzi dokładnie z tym Notatnikiem bo jestem początkujący w tym temacie.

Pliki mousepad.exe i keyboard.exe to Trojany.

Prosiłbym o dokładniejsze instrukcje :slight_smile:

Startujesz do trybu awaryjnego (w trakcie rozruchu kompa klikasz F8 lub F5 )

Nastepnie kasujesz ręcznie pliki na czerwono a wpisy w HijachThis poprzez kliknięcie fix checked

Otwierasz notatnik i wklejasz w nim taka tresć:

Następnie klikasz Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG

Może jest to idiotyczne pytanie ale gdzie jest ten notatnik? :slight_smile:

Przy okazji wielkie dzięki za poświęcony czas.

Start / Programy / Akcesoria / Notatnik

Zrobiłem wszystko wg opisu i po ponownym uruchomieniu systemu wyskakuje okienko z napisem “brak pliku lub jego części ibm00003.exe”

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 19:15

Proszę o ponowne sprawdzenie loga

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 19:16

Usuń go programem Pocket Killbox czyli odpalasz Killboxa zaznacz opcję Delete on Reboot następnie w polu Full Path of File to Delete wklej ścieżke:

C:\WINDOWS\SYSTEM** ibm00003.exe**

następnie program będzie pytał o restart (oczywiście zgadzasz sie)

Wklej nowego loga

Update:

No log jest juz ok

Wklej loga SilentRunners

nie pomogło niestety :frowning:

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 19:47

Oto nowy Log

Pomogło!

Wielkie dzięki za pomoc i cierpliwość :smiley:

Mam nadzieję że to już koniec problemów.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Złączono Posta : 10.03.2006 (Pią) 22:45

Prosiłbym jeszcze o sprawdzenie mojego domowego kompa.Tez było troszke syfu i wydaje mi się że wszystko usunełem ale chciałbym mieć pewność.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:41:41, on 2006-03-10

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

E:\Programy\Avast\aswUpdSv.exe

E:\Programy\Avast\ashServ.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

E:\Programy\Avast\ashWebSv.exe

E:\Programy\Avast\ashMaiSv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

E:\Programy\DAEMON Tools\daemon.exe

E:\Programy\Avast\ashDisp.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

E:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\WINDOWS\System32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Avant Browser\avant.exe

C:\Documents and Settings\Piotrek\Ustawienia lokalne\Temp\Katalog tymczasowy 1 dla hijackthis[1].zip\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools] "E:\Programy\DAEMON Tools\daemon.exe" -lang 1033

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] E:\Programy\Avast\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "E:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NVMCTRAY.DLL,NvTaskbarInit

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: Blokuj wszystkie obrazy z tego serwera - C:\Program Files\Avant Browser\AddAllToADBlackList.htm

O8 - Extra context menu item: Dodaj do listy blokowanych reklam - C:\Program Files\Avant Browser\AddToADBlackList.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Otwórz w nowym Avant Browser - C:\Program Files\Avant Browser\OpenInNewBrowser.htm

O8 - Extra context menu item: Otwórz wszystkie adresy z tej strony... - C:\Program Files\Avant Browser\OpenAllLinks.htm

O8 - Extra context menu item: Podświetl - C:\Program Files\Avant Browser\Highlight.htm

O8 - Extra context menu item: Szukaj - C:\Program Files\Avant Browser\Search.htm

O16 - DPF: {8FCDF9D9-A28B-480F-8C3D-581F119A8AB8} (MediaGatewayX) - http://static.zangocash.com/cab/Zango/ie/bridge-c18.cab

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - E:\Programy\Avast\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - E:\Programy\Avast\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - E:\Programy\Avast\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - E:\Programy\Avast\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: NVIDIA Driver Helper Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe