Bardzo przegrzewający się procesor Intel - przy Minecrafcie

Witam,

Od jakiegoś czasu,zamiast karty graficznej która osiągała 80 stopni w Minecrafcie,to teraz zamieniła się z procesorem który osiąga ok. 70 stopni,juz po 1 minucie od wlączenia gry:

Po 1 minucie gry:

59842963612357175819.jpg

Przed grą:

28086341358800455028.png

Nigdy tak nie było,procesor i wszystkie podzespoły były czyszczone,nowa pasta termo. przew,wentylator czysty,zawsze to karta się grzała…

  1. Prędkość wentylatora procka się nie zwiększa pod obciążeniem,nie wiem dlaczego,da się to ustawić manualnie?

  2. Dlaczego to procesor się grzeje,a nie karta jak to występowało wcześniej?

Pozdrawiam.

tu więcej na temat twojego problemu (a konkretnie javy)

swoją drogą niewiarygodne jest to jaki sukces ta gra odniosła :slight_smile:

@m1k3

Dzięki,poczytam. To nie tylko w minecrafcie,mniejszą temperaturę uzyskuję np. w Team Fotress 2,Skyrim,Modern Warfare 2…ale to max. 65 stopni.

Rekord jaki na chwilę obecną uzyskałem to 80 stopni Celcjusza. :stuck_out_tongue: Ile może procesor wytrzymac?

95 stopni wytrzyma. Ale procesor ma małe znaczenie przy tej grze. Zmniejsz Clock Modulation przez ThrottleStop do 50 % przy zachowaniu mnożnika. Jak będzie jeszcze za dużo to zmniejsz jeszcze Chipset Clock Mod do 87.5 %. Trzeba pokombinować tak żeby gra nie ścinała a procesor się nie grzał. Ja na Spellforce 2 zeszedłem z 80 st do 40 st bez żadnych problemów i wpływie na grę