Bardzo silny program do usuwania złośliwego oprogramowania

Witam,

pożyczyłem ostatnio kompa mamie do poszukiwania nowych książek na jej e-readera, a ona oprócz pierdyliarda książek pobrała jeszcze coś co w internecie podawało sią za łatwy program do szukania plików o rozszerzeniu .mobi, a tak naprawdę było niczym innym jak luncher w języku rosyjskim który po uruchomieniu wgrywał złośliwych przyjaciół. Oczywiście ten program i wszystkich jego przyjaciół od razu usunąłem ale zostawili gdzieś w rejestrach swój ślad, gdyż co jakieś 10 min włącza mi się główna przeglądarka z tym linkiem http://linkmyc.com/cs?wsa=87af0b41b9fd3da2 . Oprócz tego, co zrestartuję Chroma to główna strona i wyszukiwarka zmienia się na rosyjski odpowiednik Binga. Co ciekawe moją główną przeglądarką jest Edge, a z chroma korzystam okazjonalnie. Przeszukałem internet ale jedyną odpowiedzią jest płatny program SpyHunter. Który wyszukuje za darmo (oczywiście nie podaje lokalizacji), ale za usunięcie już każe sobie płacić. Proszę o pomoc, ja nie chcę robić formata :frowning:

 

Myślę, że tutaj znajdziesz pomoc:

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t.html

 

Cześć

spróbuj zainstalować Revo Uninstaller Pro.  Link do ściągnięcia Wpisujesz słowa kluczowe w wyszukiwarce programu i co znajdzie usuwa z rejestru. Przed usunięciem

program robi punkt przywracania systemu. Tym programem usunąłem wiele rzeczy, z którymi inne programy nie poradziły sobie.

Program jest na 30 dni bezpłatny, ale wystarczy żeby dobrze oczyścić komputer.

MBAM Zemana i SEcureaplus :slight_smile: Revo pro też czasami potrafi wywalić jakiś PNP :slight_smile:

Cyrk na kółkach, to w ogóle możliwość zastosowania jakiegokolwiek programu do skanowania, czy usuwania zagrożeń.

Najsilniejszy jest RogueKiller. Samo użycie skanowania tym programem, zatrzymuje procesy wirusów, które potrafią blokować użycie FRST, blokować instalację jakichkolwiek antywirusów i skanerów.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc, niestety po użyciu zaproponowanych programów i przeskanowaniu SpyHunterem on nadal znajduje COŚ w rejestrze o rozszerzeniu .RU podejrzewam właśnie że to są ślady po tym programie. Załączam 3 screeny. Jeden będzie przedstawiał niektóre składniki rejestru z rozszerzeniem .RUBez tytułu.png

Drugi ich lokalizacjęBez tytułu 1.png

3 zaś będzie pokazywał same okno rejestru. Bez tytułu 2.png

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, przynajmniej manualnie to usunąć. Od razu powiem, że po wejściu w REGEDIT.exe nie mam tam folderów z lokalizacji.

SpyHunter to program wątpliwej reputacji i lepiej pozbądź się go jak najszybciej. Jeżeli uważasz, że masz zainfekowany system to zapoznaj się z linkiem podanym przez @dark__jedi wstaw logi w dziale Bezpieczeństwo i zaczekaj na dalsze instrukcje.