Bardzo spowolniony komputer


(Kachna Stawarz) #1

Witam!

Jakiś tydzień temu miałam problem z moim komputerem stacjonarnym.Teraz niestety padło na laptopa.Wydaje się byc wszystko ok oprócz niesamowitego spowolnienia komputera.Wszystkie programy wczytują się bardzo długo strony internetowe tez ładuja się i ładują.Przeskanowałam komputer ad awarem,avastem-trwało to całą noc-tak wolno chodzi komputer.Skanowanie kasperskim online trwało 4 godziny i komputer sie zawiesił.Ostatnio dostałam tu tak miłą i fachową pomoc,że odzywam się ponownie licząc na jakąś dobra duszę.Poniżej zamieszczam log z combofixa.Pozdrawiam i z góry dziękuję.

http://wklejto.pl/10852


(huber2t) #2

Do wyleczenia pendrive z wirusów użyj

Perlovg Removal Tool

Flash Disinfector

lub format

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!


(Kachna Stawarz) #3

Czyli wirus z pendriva..Faktycznie wczoraj zgrywałam pliki z usb koleżanki.Nie mam tego pendriva w posiadaniu.Podeśle jej linki żeby zeskanowała tez swój komputer i pendriva.Postapiłam wg zaleceń.Komputer nadal działa bardzo powoli,więc wszystkie czynności trwaja dwa razy dłużej.Obecnie od 20 min skanuje Kaspersky online ale jest dopiero 6% i ma już jakiegos wirusa.Tak więc czekam na dokończenie sie skanowania.


(Porchekarera) #4

Wyłącz przywracanie systemu pewnie tam masz zarażone również pliki, skasuj ruwnież C:/Windows/Prefetch

Wyłącz wszystkie zbędne programy z autostartu


(Kachna Stawarz) #5

Już zrobione.Strasznie muli 50 min. 16 % :frowning:


(Kachna Stawarz) #6

!!

http://wklejto.pl/10875


(huber2t) #7

Pobierz The Avenger

wklej do niego ten tekst:

Files to delete:

C:\WINDOWS\system32\OSSMTP.dll

C:\Documents and Settings\IBM\Dane aplikacji\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\34\6df4ce22-30840412

D:\PROGRAMY\setup.exe

kopiuj to i klikasz na Paste Script from Clipboard wybierasz Execute oraz Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Kasujesz ręcznie z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklejasz na forum raport: C:\avenger.txt


(Kachna Stawarz) #8

Witam serdecznie! Postapiłam wg zaleceń.Komputer nadal bardzo dlugo sie uruchamia (8 minut) i bardzo dlugo łączy z siecią bezprzewodową( zazwyczaj trwało to chwilkę) ale jak już zaskoczy to w obszarze komputera mogę poruszać się już szybciej,strony internetowe też ładują się szybciej ale jeszcze nie tak jak normalnie.Po restarcie pojawia się komunikat że nastapił problem z aplikacją Wil Cap Module -nie wiem co to jest- i musiała zostać wyłączona.Wklejam poniżej plik z avengera.

http://wklejto.pl/10883


(huber2t) #9

usunięte

:slight_smile:


(Kachna Stawarz) #10

Super!! Bardzo dziękuję!!Komputer działa już poprawnie, koleżanka już poinformowana o wirusie.Ja zainstalowałam trial Kasperskiego i jeszcze w tym tygodniu zakupie ten antywirus.Na rok kosztuje ok 115 zł więc nie dużo a ja już więcej nie chcę tego przechodzić, tym bardziej, że w przypadku takich wrednych trojanów i wirusów jestem bezradna i jak widać avast i ad aware też.Bradzo dziekuję Huber2t za pomoc juz drugi raz!! :slight_smile: