Bardzo stary komputer

Znalazłem stary komputer w szafie i chce go uruchomić lecz nie pamiętam czy jest na nim windows kiedy wlaczam komputer wyskakuje mi bład stacji dyskietek, zaś jeśli odpinam stacje dyskietek to nie wiem jakim cudem wykrywa ja ale tez jest ten sam blad . Nie moge jednak znaleźć w biosie gdzie jest opcja włączania i wyłączania flopa bo jest to tak stary bios ze w zyciu takiego nie widzialem :smiley: piszcie pliss co mam zrobic bo chcialbym jeszcze dzisiaj go uruchomic parametry komputera to Acer 166MHz ramu chyba 64 :smiley: dalej nic o nim nie wiem

Gdzie takie szafy są ? … ma cd-rom ? wejdź do biosu i dowiesz się cudów:)

Flop sprawny? Taśma?

wątpię

w czasach procków 166MHz CD-Romów chyba jeszcze nie było

możesz zrobić zdjęcie BIOS-u?? może znajdziemy właściwą opcje

poszukaj Floppy, FDD itp.

HarryPotter … :slight_smile: były CD- ROMY mam 50 lat na karku … i wiem jak było instalowac 3.11 z dyskietek … co do CD ROM to była “wyższa szkoła jazdy” … to że nie piszę … nie oznacza że nie czytam… :)… były cd-romy!

pozdrawiam

az tak stary bios to to chyba nie jest - sam mam kilka takich zabytkow i na 100% masz mozliwosc ustawienia boot - kabel do fdd jest scrossowany, moze sama stacja dyskietek padla ?

inna sprawa jest to, ze pewnie tam jest win’95 i byc moze wymaga boot’a z fdd - dyskieta startowa moze byc pomocna,

ps. chyba sie nie spodziewasz, ze bateria po tak dlugim czasie bedzie nadal sprawna… :slight_smile:

nie trzyma ustawien w biosie - wymien baterie

jaki dysk??

win98 pójdzie i zajmuje ok. 300mb

win3.11 tez ale on zajmuje 20mb bodajże i instaluje się go z dyskietki (a raczej kilku)

mozesz pracować na dosie :smiley:

jest sporo fajnych gierek na dosa…

clockwork

Mam w domu komputer 133 Mhz

1,16 GB dysk

32 MB ram

cały sprawny, win 98 postawiony tam był. Fakt komp stoi nie uzywany, ale sprawny w 100% jest.

Jeszcze gdzieś mam od niego pierwsze “bebechy”, przynajmniej powinny gdiześ być;d

60 Mhz

8 MB ramu

200 MB dysk ;]

obudowa za wysoka aby sie zmieściła pod blat ;d