Bardzo tani komputer do 500zł - co proponujecie?

Witam.

Chcę złożyć najtańszy komputer dla dziecka (ale nie mojego) - internet, starsze gry (sims2, Neverwinter 1 itp).

Pobieżnie przejrzałem ofety sklepów i wybrałem 2 zestawy:

a)

płyta główna Abit NF-M2SV (z GF 6100) - 121zł

procesor AMD Athlon LE-1600 - 112zł

DDR2 2x512MB CL5 800MHz - 38zł

Obudowa z zasilaczem - 63zł

Dysk, CD, klawiatura, myszka, monitor mam.

SUMA: 331zł

b)

płyta MSI P4M900M2 (z VIA chrome 9) - 103zł

procesor Celeron E1200 - 163zł

DDR2 2x512 -38zł

obudowa - 63zł

SUMA: 377zł

Ewentualnie mógłbym kupić cos używanego (płyta + procesor) i dobrą, tanią grafikę.

Co proponujecie?

Od razu napisze że nie jestem milionerem, na prezenty mam skoromną pulę a rodzinę olbrzymią.

Wigilia w gronie 20 osób :slight_smile:

Dziecko w tej chwili używa stergo żęcha celeron 900MHz 512 MB RAM i uwaga karta S3

Więc nawet simsy mu nie chodzą

kup coś używanego, myślę że to zdecydowanie lepszy wyjście niż kupno słabiutkich nowych podzespołów

Goodram DDR2 1024MB 800MHz CL5.0 BOX » Opis 34,00 34,00

Gigabyte GA-MA78GM-S2H » Opis 251,00 251,00

AMD Sempron LE-1250 AM2 BOX » Opis 111,00 111,00

Wartość produktów: 396,00 zł

Ale Sempron jest jescze wolniejszy niż Athlon - około 15% wolniejszy więc nie rozumiem po co płacić więcej za mniejszą wydajność?

meg83 , podaj propozycje bo wydaje mi się że się mylisz.

Starsze podzespoły są znacznie droższe od nowych (bo kupuję je osoby które chcą upgrade’ować stary sprzęt i podbijają cenę.) może się mylę, tylko tydzień obserwowałem aukcje na allegro jeżeli tak ale podawajcie proszę konkretne propozycje.

Witam

Zobacz może to

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=481381144 tylko w tej aukcji zestaw nie posiada dysku! !!

Pozdrawiam

fakt Athlon LE-1600 jest lepszy od Semprona LE-1250

a co do używanych to na pewno lepiej się opłaca kupić właśnie używany niż nówkę

np. taki zestaw z monitorem, i licencja na windows xp home

http://www.allegro.pl/item489407964_zes … cd_15.html

500zł kosztuje, idealnie starczy, bo do nówki musiał byś doliczyć jeszcze ok 250zł na system jeżeli chciałbyś do gier przez ciebie przykładowo wymienionych

devil33 , nigdzie nie pisałem o systemie, gdybym go potrzebował to bym napisał.

Nie wiem czy się orientujesz ale są linux’y na tym świecie, są też już świetne programy do uruchamiania aplikacji windowsowych na linuxie, są też licencje typu OEM które mozna kupic już za 200zł z kawakiem więc po co kupowac coś z allegro o czym nie mam pewności że jest legalne i bez mozliwości rozbudowy?

Nie napisałem tego ale komputer musi mieć mozliwośc upgrad’u dlateg wybrałem nowe części.

Za rok można dodać silną kartę graficzną, nowy procesor i zupełnie inny komputer.

Monitor i dysk mam więc po co przepłacać?

Maksymalna cena to 500zł - czyli 545 to dużo za dużo.

OK, skoro system też nie jest potrzebny, a jest już dysk, CD, klawiatura, myszka, monitor to nie ma sensu kupowac używanego- lepiej dokupić brakujace podzespoły.

to jak te dziecko ma grać np. w sims’y 2 jak chodzą tylko pod Windowsa ??

A o “Wine” kolega słyszał ? Pewnie nie.

i zamiast tego semprona, dać jakiegoś athlona LE i zestaw jest bardzo dobry do grania w starsze gry.

http://www.allegro.pl/item487402688_del … sztyn.html

  • jakaś karta graficzna za kilkadziesiąt złotych (7300 GT, 6200 LE), najlepiej używane… gierki by mu poszły (typu simsy, czy jakieś auta np. NFS: Underground), procek jest dość dobry… koszty około 550 zł z kartą więc trochę za dużo.

Dość dobry sprzęt, miałem styczność z nimi. Tylko pentium d się grzeją bardzo lepiej kupić wersję z p4 na lga775 + np. Nv 8400

no niestety muszę cię zmartwić bo znam wine i próbowałem parę razy odpalić simsy 2 pod linuxem, i niestety mnie się nie udało normalnie włączyć, udało się pare razy na koncie root ale chodziły tak ze pożal się boże

po drugie

więc gdzie i jaki taniej dodatkowo znajdziesz w zestawie dodatkowo z monitorem i licencją na windows XP ??

Monitor, dysk i linuxa juz mam - pisałem już o tym:

Co do tego XP - mam wątpliwości czy jest on legalny.

Jeżeli obejrzysz sobie moje aukcje na allegro to zobaczysz że kupiłem kiedyś minn ms office.

Wyrzuciłem go tydzień później bo był to orydynarny pirat - wersja OEM sprzedana jakby była nowa.

Cena jednak była jak za pełnoprawny office.

To co ludzie uważają a co jest to dwie różne rzeczy.

***Przy okazji jest to chyba pierwszy temat na dp w którym na hasło składam komputer dostaję przypomnienie o kosztach systemu. To bardzo dobry znak, mam nadzieję że stanie się to już normą.

Pozdrawiam wszystkich którzy starali się na to zwrócić uwagę!

a fakturę dostałeś ??

Ja na twoim miejscu brał bym to:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=481381144

Bo po zmianie grafy nawet nowe gry by jakoś w miarę chodziły

na tym sprzęcie to żadna gra nie pójdzie, nawet systemu nie da się zainstalować :stuck_out_tongue: ot tylko zbotować z płyty :>…

Dlaczego? Autor napisał że ma dysk

jak ma to zmienia postać rzeczy i zwracam honory, ale się uśmiałem niemalże do łez :].