Bardzo wolna instalacja Windows 7

Witam

Wczoraj znajomy poprosił mnie aby mu zainstalował Windows 7 ktorgo kupił, system instalował się tak wolno ze człowieka trafia,niestety daliśmy sobie spokój z instalacja

Znajomy ma płytę gigabyte GA-G31M-S2L na której poszukiwałem w Biosie opcji AHCI lecz tam tylko jest S1 ,S3. ,szukałem tez aby włączyć i wyłączyć szukanie stacji dyskietek,przełożyłem kość pamięci do drugiego gniazda, zmieniałem master na slave i na odwrót, ustawiałem fabryczny bios niestety nic nie pomogło przyspieszyć instalacje.

może ktoś wie o co chodzi bo mi jak na razie brak pomysłów jak to rozwiązać.

Pozdrawiam

Może warto sprawdzić czy napęd optyczny nie jest uszkodzony.

Sprawdź dysk , miałem podobną sytuację.

napęd na pewno jest dobry udało się zainstalować starego XP , co do dysku tez mi się wydaje ze nie ma z nim problemu ,

dodam ze napęd to ahati na IDE a dysk segate 160GB na SATA ,

A masz partycję 100MB która powinna być w siódemce?

Miałem coś podobnego ze instalował się strasznie wolno same przygotowanie trwało 20 minut wiec zrobiłem formata plytką windowsa xp a potem instalacja szła bardzo dobrze

Spróbuj zostawić tylko dysk SATA, wyczyść go kompletnie usuń wszystkie partycje i ustaw wszystko od nowa. Zobacz jak będzie.

Jak się wolno instaluje to może płyta porysowana albo dysk już pada. Sam kiedyś tak miałem że na padniętym dysku XP się dobrze zainstalował ale Vista już nie chciała, tak jak by była bardziej wrażliwa.

problem rozwiązałem niestety trzeba mieć ze sobą stacje dyskietek chodz nie wiem po co ona Windows 7 może mi ktoś wytłumaczy ??

Nie trzeba (O.o)