Bardzo wolna Neostrada

(Brawo) #1

Od kilku dni mam włączone 6 Mbit/s w TP.

Sprawdzałem kilka razy, prędkości były około 4-5 Mbit/s, ale dzisiaj (sobota wieczór) nawet przeglądanie stron stało się bardzo uciążliwe.

Sprawdziłem jak to wygląda na Speed Test i wynik mnie przeraził:

20152422.jpg

Nie znam się na tym i dlatego pytam - czy za każdym razem w weekendy mam się spodziewać wyników tego typu? Może to wina jakiś ustawień u mnie? Z internetem łączę się przez liveboxa - jeden komputer na parterze podłączony kablem i laptop na piętrze bezprzewodowo. W zasięgu mam wszystkie kreski i informację "znakomity". Test był wykonywany na laptopie, w tym czasie PC był włączony, ale brak pobierania i wykonywania innych czynności obciążających łącze.

Proszę o jakieś wskazówki, nawet najbardziej podstawowe, bo nie znam się na tych sprawach zupełnie, a szkoda mi pieniędzy wyrzucanych na 6 razy szybszy internet, skoro nawet podstawowe strony ładują się z prędkością żółwia holowanego przez ślimaka, ręce opadają...

Dziękuję.

(892ugbwl8ik9zlxm97wz) #2

Pewnie mają jakąś awarię, czasem tak bywa.Jeśli do poniedziałku nie będzie normalnie działać to dzwoń do nich.Płacisz wymagasz.

(Piotrek1240) #3

Prawdopodobnie masz przeciążoną centralę. Zgłoś do TP to może jakiś upust na abonament dostaniesz.

(Brawo) #4

A to aż tak bardzo zależy od pory dnia? Bo rano mam całkiem ładne prędkości.

To jest np. wynik z dzisiejszego dnia z samego rana:

20161384.jpg

a ten sprzed chwili:

20180569.jpg

(djosdanielos) #5

gdzieś po drodze do ciebie są przeciążenia wieczorami najgorzej jest bo najwięcej osób korzysta z internetu wtedy i zwłaszcza w weekend ping też idzie w górę wtedy.Możesz zadzwonić i sie spytać czy coś z tym zrobią i kiedy możesz starać sie o zmniejszenie rachunku za internet

(Brawo) #6

Tak zrobię, dzięki za pomoc :slight_smile: