Bardzo wolna Neostrada

Od kilku dni mam włączone 6 Mbit/s w TP.

Sprawdzałem kilka razy, prędkości były około 4-5 Mbit/s, ale dzisiaj (sobota wieczór) nawet przeglądanie stron stało się bardzo uciążliwe.

Sprawdziłem jak to wygląda na Speed Test i wynik mnie przeraził:

20152422.jpg

Nie znam się na tym i dlatego pytam - czy za każdym razem w weekendy mam się spodziewać wyników tego typu? Może to wina jakiś ustawień u mnie? Z internetem łączę się przez liveboxa - jeden komputer na parterze podłączony kablem i laptop na piętrze bezprzewodowo. W zasięgu mam wszystkie kreski i informację “znakomity”. Test był wykonywany na laptopie, w tym czasie PC był włączony, ale brak pobierania i wykonywania innych czynności obciążających łącze.

Proszę o jakieś wskazówki, nawet najbardziej podstawowe, bo nie znam się na tych sprawach zupełnie, a szkoda mi pieniędzy wyrzucanych na 6 razy szybszy internet, skoro nawet podstawowe strony ładują się z prędkością żółwia holowanego przez ślimaka, ręce opadają…

Dziękuję.

Pewnie mają jakąś awarię, czasem tak bywa.Jeśli do poniedziałku nie będzie normalnie działać to dzwoń do nich.Płacisz wymagasz.

Prawdopodobnie masz przeciążoną centralę. Zgłoś do TP to może jakiś upust na abonament dostaniesz.

A to aż tak bardzo zależy od pory dnia? Bo rano mam całkiem ładne prędkości.

To jest np. wynik z dzisiejszego dnia z samego rana:

20161384.jpg

a ten sprzed chwili:

20180569.jpg

gdzieś po drodze do ciebie są przeciążenia wieczorami najgorzej jest bo najwięcej osób korzysta z internetu wtedy i zwłaszcza w weekend ping też idzie w górę wtedy.Możesz zadzwonić i sie spytać czy coś z tym zrobią i kiedy możesz starać sie o zmniejszenie rachunku za internet

Tak zrobię, dzięki za pomoc :slight_smile: