Bardzo wolna praca programów

Mam taki oto problem, od jakiegoś czasu programy w pewnym momencie zaczynają bardzo, bardzo wolno pracować, muzyka odtwarzana z komputera się zacina, przeglądarka internetowa chodzi bardzo wolno (strony wolno się otwierają), komputer wolno reaguje na komendy. Przy czym zwykle taki problem pojawia się po jakimś czasie od uruchomienia komputera (na początku komputer działa dobrze). Bywa też tak, że problem się “sam naprawia”.

 

Jakieś 2 miesiące temu miałam wymieniany dysk (poprzedni uszkodzony) i wgrywany nowy Windows 7 wraz z sterownikami itp. Pan od naprawy powiedział, że przydałoby się tez wymienić kartę graficzną, ale póki co, nie ma funduszy…

 

Czy może mnie ktoś pokierować co może być przyczyną takiego zamulania? Czy może to się dziać przez upadek komputera? (spadł z ok. 50cm)?

 

Proszę o pomoc  [-o<

Jakie temp. podzespołów?

wcześniej gdy nie używałam podkładki chłodzącej ok.38 dochodziło do 40

 

sprawdziłam temperaturę programem CrystalDiskInfo podczas takiego “zamulania” komputera i bez podkładki chłodzącej wynosiła 45 stopni

Temp sprawdzaj w hwmonitor, nie crystaldisk.

http://jpghost.pl/Temperatura_1418306444/

Nie wiem czy dobrze wkleiłam…

Wrzuć np. tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/category/20-zdj%C4%99cia-tymaczowe/

Przykro mi komputer tak wolno chodzi, że nie może załadować zdjęcia. Ale odnośnik który wkleiłam jest poprawny

Teraz prawidłowo, bo edytowałaś.

Masz stanowczo za wysokie temp. procesora. O ile te, które podajesz dotyczą komputera pracującego w spoczynku lub niewielkim obciążeniu. Procesor aby się nie przegrzać może zwalniać do mniejszych szybkości, co tłumaczyłoby niską wydajność.

Wymiana pasty na procesorze i czyszczenie układu chłodzenia mocno zalecane w tym przypadku.

No dobrze ale kiedy komputer wrócił od naprawy wszystko było ok skąd taka nagła zmiana?

Słychać pracę wentylatora w komputerze? Bo przy okolicach 70st powinien już działać.

Tak słychać

Zgłosiłbym reklamacje do panów od “napraw”. Jeśli mówisz, że niedawno sprzęt wrócił z serwisu to możliwe, że naprawa była wykonana niefachowo, albo ten upadek, o którym piszesz uszkodził coś w systemie chłodzenia.

Tylko nie daj się naciągnąć na wymianę karty graficznej.

Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam