Bardzo wolne łącze


(Rafal1994p) #1

Witam wszystkich. Mam pewien problem, z którym zmagam się od kilku miesięcy. Jakoś dawałem radę, ale teraz powoli zaczyna mnie to męczyć.

Otóż problem zaczął się, gdy windows automatycznie zaktualizował mi się do wersji 8.1 i z miejsca zaczęły się problemy z moim łączem. Opiszę po krótce jak to wygląda.

 

Korzystam z łącza 10mb/s, które dzielę jeszcze z 3 kumplami. Im łącze działa bardzo szybko, w porównaniu do mojego. Otóż od chwili nieszczęsnej aktualizacji prędkość internetu drastycznie zmalała. Do tego stopnia, że filmiki z YT oglądam na 180p i to nawet czasem się ścina. Nie wiem kompletnie gdzie leży problem. Możliwe, że coś się stało ze sterownikami. Ale z drugiej strony, gdy korzystam z łącza w innym domu to wszystko działa sprawnie i prędkość jest ok. Z kolei jeszcze w innym miejscu w ogóle nie mogę się połączyć z siecią (ogrniczony dostęp). Ale są momenty, że Internet śmiga (mówię o tym łączu które dziele z 3 kolegami) dobrze przez parę godzin lub dni, ale to się zdarza rzadko. Poniżej zamieszczę kilka screenów, które mogą być przydatne w ocenie problemu.

 

Komputer to Laptop Lenovo G580

 

1. Uważam, że to może być główna przyczyna. Uprzedzam: próbowałem to naprawić, odinstalowywałem i instalowałem wielokrotnie i nadal to samo wyskakuje. O co chodzi w ogóle z tym adapterem? Może ktoś wie jak to włączyć i odnaleźć ten zaginiony adapter?

r3qqfgkkrqr6.png

 

2. Poniżej podsyłam wyniki ze speedtestu:

 

 

 

3. Dalej przesyłam Wam info o wydajności, programach, procesach itp.:

 

 

 

TO WSZYSTKO, LICZĘ NA WASZĄ POMOC I JAKIEŚ WSKAZÓWKI. POZDRAWIAM! :slight_smile:

 

EDIT:

Zapomniałem dodać jeszcze, że zanim Internet mi załapie musi minąć jakieś 5 minut od włączenia kompa. Co jeszcze zauważyłem to to, że mój komputer ma problem właśnie z tą siecią, bo gdy łączę się z Internetem udostępnianym przez mój telefon (dane komórkowe) to wszytsko śmiga dobrze.

I wybaczcie mi tyle screenów, ale naprawdę nie jestem ekspertem w tych sprawach, nie wiem gdzie może leżeć problem, a wy może go zauważycie.

Wrzuciłem od nowa screeny, jeśli nadal nie widać dajcie znać.

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dimatheus) #2

Hej,

Wrzuć fotki na inny serwer, bo widać tylko grafiki o zakazie hot linkowania.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(ADR1991) #3

Cytat ze strony http://zapodaj.net/hotlink.html: