Bardzo wolny internet

Witam!

Od kilku dni na komputerze stacjonarnym oraz laptopie, mam bardzo wolny internet. Aby strona załadowała się do końca, potrzebuję przynajmniej pięciu minut. Zrobiłem nawet formata, ale to nic nie dało.

Dziś postanowiłem odpalić Mandrive z CD i prędkość internetu na niej jest normalna. SpeedTest pokazuje 981 kbps.

Na co dzień używam Visty. Skanowałem system różnymi antywirusami, które nic nie wykryły.

Wie może ktoś co może być przyczyną?

Pozdrawiam!

robienie formata bo wolno net chodzi jest głupotą… najpierw na forum trzeba było zapytać… przyczyną jest vista

Czyli na laptopie z XP przyczyną jest XP :smiley: Więc nie wiem czy Vista może być przyczyną.

Chłopie nie opowiadaj głupot, Vista napewno nie jest winowajcą.

eklocek powyłączaj zbędne aplikacje które korzystają z internetu, jeśli problem będzie występował nadal skontaktuj się z dostawcą.

Możesz też wstawić log z HijackThis.

W jego przypadku (jak widać) - jednak jest :wink:

Łapie szybko z sieci lokalnej jakiegoś robaka, albo dostawca internetu coś grzebie, może jakieś cięcie transferu na podstawie MTU itp.

A więc tutaj logi - http://wklej.org/id/143190/

Z aplikacji korzystających z neta zostawiłem tylko Avirę i AQQ.

Z dostawcą raczej nie mam po co skoro na linuksie wszystko jest OK.

Tak mi się też zdaje, ponieważ najpierw ten problem występował na laptopie.

A nie wpadliście na to, że serwery DNS na Windowsie a na Linuksie są nieraz różne? :slight_smile: Może to jest przyczyną?

Dziś sprawdziłem moje IP i ujrzałem dziwną nazwę hosta - 208-96-213-149.static.cimcoisp.net. Mam LiveBox i zawsze w takowej nazwie miałem związane coś z TP, np. neo. Pobrałem także LiveBox Reconnect i nie idzie zmienić IP choć wiele razy to działało.

  • gdzie sprawdziłeś, że masz takie IP - np. na stronie typu www.whatismyip.com ?

  • czy używasz jakiegoś magicznego softu do tunelowania, anonimowości? (TOR itp.?)

  • czy jesteś pewny, że… podłączasz się do swojego routera? :wink:

  • Na kilku tego typu stronach. Aktualnie jestem na linuksie z Live-CD, ponieważ na Windowsie przez 10 min nie udało mi się tutaj zalogować. Co ciekawe, na Mandrivie mam normalną nazwę hosta: efn123.neoplus.adsl.tpnet.pl. Na windowsie jest ta sama co wcześniej.

  • Nie

  • Tak. Jestem podłączony do mojego routera Edimax’a, który jest podłączony do LiveBoxa.

Na razie chyba będę startował z Linuxa, bo internet na windowsie jest coraz wolniejszy.

Czy NA PEWNO łączysz się ze swoją siecią, a nie przez przypadek z niezabezpieczonym routerem np. sąsiada?