Bardzo wolny komputer,

Witam mam duży problem z moim komputerem ponieważ bardzo długo się włącza (ok 3 minut), jest strasznie wolny. Proszę o spr logów.

Log z HijackThis:

Log z Silent Runners:

Usuń wpisy HJT.

Kosmetyka:

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

W opcjach komunikatorów możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

Jeśli nie używasz Messenger’a to go usuń: start => uruchom => wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Dodatkowo przejrzyj XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

Dzięki za wszystko, ale to nie była wina wirusów.

Siedziałem przy komputerze pół dnia ale nic nie wykombinowałem, aż przyszedł mi pomysł sprawdzić programem HD Tune sprawdzić szybkość zapisu i odczytu danych z dysku. Okazało się że to wszystko była wina dysku, maksymalna predkość odczytu i zapisu danych wynosiła 2mb/s (gdzie na moim PC wynosi 40mb/s).

Nie miałem bladego pojęcia co z tym zrobić, próbowałem różnych rzeczy ale nie skutkowało więc (z wielkim żalem) zrobiłem format. Teraz komputer śmiga jak powinien.

pozdr i dzięki.