Bardzo wyskoki ping. Zrywające połącznie

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem, otóż wieczorem i jak i czasami w dzień internet potwornie wolno działa, a ping w grach dochodzi nawet do 4000-5000 tysięcy. Lubi tez czasami zerwać połączeni co jakiś czas.

Mój internet to radiówka 2,4GHz (4Mb) widoczność nadajnika bardzo dobra odległość 700-800m.  Pisałem do mojego dostawcy, ale on twierdzi, że jest u nich wszystko ok no ale  . . . 

Log z cmd :

Badanie onet.pl [213.180.141.140] z 32 bajtami danych:

Zaobserwuj jak sytuacja na innym komputerze, ale na pewno to kwestia słabej jakości łącza. Jeśli działa jeszcze pod 2.4GHz to jest na starej już technologii, którą zakłócić może bluetooth czy mikrofala. Jednocześnie płacić za coś co ledwo działa to bezsens, dlatego męcz obecnego dostawcę aby zmodernizował sprzęt, albo zmień dostawcę internetu.

Tak samo jest na innych kompach . Niestety, ale nie mam za bardzo skąd wziąć neta .

Czyli wina leży po stronie sprzętu?

Radiówek na 2.4GHz obecnie prawie się już nie spotyka, większość przeszła na 5GHz. 2.4GHz zapewnia lepsze pokrycie i mniejszą wrażliwość na zakłócenia, ale jakość mimo tego internetu jest często kiepska, głównie dzięki temu że mali dostawcy dobierają sprzęt byle było najtaniej. W 5GHz moc nadawania jest generalnie wyższa.

Sprawdź na stronie swojego dostawcy czy udostępnia internet też w 5GHz, może za jakąś niewielką opłatą wymieniłby antene i reszte niezbędnych rzeczy u ciebie i zyskałbyś lepszą jakość internetu. Chyba że działa tylko w 2.4GHz to znaczyłoby, że zatrzymał się w rozwoju o jakieś 10 lat.

Mieszkasz na wsi czy w mieście? Tak duże opóźnienia pojawiły się od jakiegoś czasu, czy zawsze tak było? Czy dostawca internetu nie przeprowadza może jakieś modernizacji sieci? Światłowody etc.?

 

 

Problem jest ze sprzętem ale nie tylko po Twojej stronie - bez wsparcia administratora nic nie możesz poprawić.

Tzn niestety, ale tylko na 2,4GHz mój dostawca nadaje.

Na obrzeżach miasta.

Tzn nie była tak cały czas, ale najczęściej.

Najgorzej jest wieczorem i w weekendy. 

Tak bawi się on w światłowody, ale do mnie ich nie dociągnie ponieważ powiedział, ze mu się to nie opłaca .