Bardzo wysoka temp. karty graficznej

Wi

Założyłem konto na tym forum po to żeby spytać Was co może być problemem nadmiernego grzania się karty graf. przy starcie systemu

Moja konfiguracja (z pamięci :lol: )

Procek: Intel Dual Core E2180 2GHz

Karta graf: nVidia GeForce 8500GT 1GB

Płyta główna: Gigabyte (nie znam dokładnego modelu i nie mogę jak na razie się dowiedzieć- opiszę potem dlaczego)

Więc mój problem przedstawia się w następujący sposób:

Kilka dni temu odkryłem, że wiatraczek na karcie graficznej nie rusza przy starcie systemu (wystarczyło, że poruszyłem go palcem i zaczął się kręcić). Potem kręcił się ale zbyt słabo, czyszczenie nic nie dało więc zdecydowałem się improwizować co do chłodzenia mej karty ;). Założyłem wiatrak od procesora mojego starego kompa (trzyma się na gumki recepturki :x ). Po bardzo dokładnym przeczyszczeniu karty i “nowego” wiatraka włożyłem kartę tam gdzie była i uruchomiłem system. Ku mojemu zdziwieniu, karta była (i jest) bardzo gorąca przy starcie (nie idzie jej dotknąć). Zaraz po ukazaniu się mym oczom pulpitu włączyłem SpeedFana by sprawdzić temp. Było coś około 130ºC. Natychmiast wyłączyłem kompa… Teraz za każdym razem jak go włączę karta ciągle niemiłosiernie się zagrzewa i SpeedFan pokazuje temp powyżej 110ºC tak więc boję się zostawić kompa włączonego nawet na 5 min by karta graf się nie sfajczyła :?

Więc o co tu k**wa chodzi :evil: . Wentylator wielki jak krowa, daje mocno czadu, a karta się smaży… Mam zamiar kupić i założyć nową pastę termoregulacyjną- czy to pomoże? HELP :cry:

wielki nie znaczy, że skuteczny… zainwestuj w normalne chłodzenie dla swojej karty

witam, radzilbym na poczatek wymiane pasty a jak to nie pomoze to wymiana chlodzenia