Bardzo zainfekowany laptop zero reakcji

(Rejestracja1) #1

Witam, mam ogromny problem z laptopem kolegi, bardzo długo sie uruchamia, po kilku minutach jak sie wreszcie windows załaduje wyrzuca norton informacje o wirusach. Udało mi sie odpalic hijacthisa ale skanował kilka minut i jak prawie zeskanował to zniknęły wszystkie ikony i mam tylko pulpit i kursor i nic nie moge zrobic. Pomózcie bo nie moge go sformatowac ze wzgledu na dane w nim zawarte.

(Krzychuu) #2

Wrzuć logi z HiJack This i Silent Runners.

Przeskanuj PC AVG Antispyware po update, następnie wklej raport na Forum.

(adam9870) #3

Czy w trybie awaryjnym również występuje ten problem?

Spróbuj wcisnąć kombinację klawiszy CTRL + ALT + DEL, a następnie na zakładce Aplikacje wybrać Nowe zadanie -> w okienku, które się otworzy wpisać explorer.exe i kliknąć OK. Dzięki temu powinien pokazać się pasek i inne elementy.

(Grzegorz Ch) #4

najszybciej będzie odpięcie dysku i wpięcie go do innego komputera (są przejściówki do podłączenia dysku 2,5" do interfejsu 3,5") i zgranie z niego ważnych danych i ewentualne przeskanowanie programem av, potem format i reinstalacja systemu.

innym sposobem jest wystartowanie z płyty cd tzw windowsa LIVE zawierającego program AV. Np Kaspersky umożliwia utworzenia takiej płyty bootowalnej.

(qrczak13) #5

Pobierz Windows Worms Doors Cleaner, ustaw znaczki na zielono, Netbios może być na zółto.

Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Potem

start > uruchom > cmd i wklep:

sc stop Network Monitor

sc delete Network Monitor

sc stop cmdService

sc delete cmdService

Usuń pliki zaznaczone na czerwono a wpisy w HJT.

Start > uruchom > cmd > wpisz

schtasks /delete /tn "Funkcja One Button Checkup pakietu Norton SystemWorks" /f

Potem nowe Logi HJT i SR i log numer 1 z L2Mfix

(Rejestracja1) #6

Złączono Posta : 03.05.2007 (Czw) 1:31

log z m2lfix mi sie nie miesci

Złączono Posta : 03.05.2007 (Czw) 1:40

tutaj trzeci log http://www.speedyshare.com/673580794.html

(adam9870) #7

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT i uruchom go w trybie awaryjnym.

Usuń wpisy HJT.

Po wykonaniu pokaż nowy log z Hijacka i l2mfixa.

(Rejestracja1) #8

(adam9870) #9

Już jest Ok.

Proponuję zainstalować dodatek Service Pack 2. Poprawia on bezpieczeństwo w systemie, dodaje nową funkcjonalność etc. Możesz go pobrać stąd:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795