Bardzo zainfekowany laptop zero reakcji

Witam, mam ogromny problem z laptopem kolegi, bardzo długo sie uruchamia, po kilku minutach jak sie wreszcie windows załaduje wyrzuca norton informacje o wirusach. Udało mi sie odpalic hijacthisa ale skanował kilka minut i jak prawie zeskanował to zniknęły wszystkie ikony i mam tylko pulpit i kursor i nic nie moge zrobic. Pomózcie bo nie moge go sformatowac ze wzgledu na dane w nim zawarte.

Wrzuć logi z HiJack This i Silent Runners.

Przeskanuj PC AVG Antispyware po update, następnie wklej raport na Forum.

Czy w trybie awaryjnym również występuje ten problem?

Spróbuj wcisnąć kombinację klawiszy CTRL + ALT + DEL, a następnie na zakładce Aplikacje wybrać Nowe zadanie -> w okienku, które się otworzy wpisać explorer.exe i kliknąć OK. Dzięki temu powinien pokazać się pasek i inne elementy.

najszybciej będzie odpięcie dysku i wpięcie go do innego komputera (są przejściówki do podłączenia dysku 2,5" do interfejsu 3,5") i zgranie z niego ważnych danych i ewentualne przeskanowanie programem av, potem format i reinstalacja systemu.

innym sposobem jest wystartowanie z płyty cd tzw windowsa LIVE zawierającego program AV. Np Kaspersky umożliwia utworzenia takiej płyty bootowalnej.

Pobierz Windows Worms Doors Cleaner, ustaw znaczki na zielono, Netbios może być na zółto.

Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Potem

start > uruchom > cmd i wklep:

sc stop Network Monitor

sc delete Network Monitor

sc stop cmdService

sc delete cmdService

Usuń pliki zaznaczone na czerwono a wpisy w HJT.

Start > uruchom > cmd > wpisz

schtasks /delete /tn “Funkcja One Button Checkup pakietu Norton SystemWorks” /f

Potem nowe Logi HJT i SR i log numer 1 z L2Mfix

Złączono Posta : 03.05.2007 (Czw) 1:31

log z m2lfix mi sie nie miesci

Złączono Posta : 03.05.2007 (Czw) 1:40

tutaj trzeci log http://www.speedyshare.com/673580794.html

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.BAT i uruchom go w trybie awaryjnym.

Usuń wpisy HJT.

Po wykonaniu pokaż nowy log z Hijacka i l2mfixa.

Już jest Ok.

Proponuję zainstalować dodatek Service Pack 2. Poprawia on bezpieczeństwo w systemie, dodaje nową funkcjonalność etc. Możesz go pobrać stąd:

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795