Bardzo zamulony komputer ciąg dalszy


(mateusz_) #1

No i zgłaszam się jeszcze raz niestety. Zainstalowałem avasta i komputer znów często się zacina. Nie mam właściwie włączonych żadnych programów, a użycie procesora waha się często w granicach 60%. Jak włączam np. ccleanera albo firefoxa to w momencie włączania użycie procesora to 100 % i czasem się zawiesi w tym momencie. Coś tu jest nie tak i nie wiem z czego to wynika. To jest mój komputer stacjonarny, na laptopie, na którym głównie działam, mam więcej programów i wszystko jest ok. Tutaj coś włącze i od razu komp nie gada. Avast wykrył kilkadziesiąt zarażonych plików, wszystko usunął, a z jednym plikiem ma chyba problem.Chodzi o system32/drivers/sptd.sys

Wklejam raz jeszcze logi z otl.

http://www.wklejto.pl/90416

http://www.wklejto.pl/90418


(Acorus) #2

Nic tu szkodliwego.Przeskanuj progr.Dr.WEB CureIt.Start >>> uruchom >>> devmgmt.msc i na liście urządzeń odnajdź pozycję z wykrzyknikiem lub pytajnikiem. Jeśli takie są z prawokliku odinstaluj pozycję i wykonaj restart komputera.

Wejdź jeszcze w Menedżer Urządzeń Kontrolery IDE ATA/ATAPI Podstawowy kanał IDE Ustawienia zaawansowane Sprawdź, jak jest ustawiony Bieżący tryb transferu

To samo robisz dla Pomocniczego kanału IDE


(mateusz_) #3

Nie ma zadnych wykrzykników. Biężący tryb transferu dla urządzen głównych - nie dotyczy, a dla urządzen podrzędnych dla Utra DMA tryb 5 i dla kontrolera pomocniczego - tryb 2.


(Acorus) #4

Czyli dobrze.


(mateusz_) #5

Więc tak, avast cały czas czepia się, że plik system32/drivers/sptd.sys jest zarażony. Za każdym razem gdy pojawia się info to go usuwam, ale avast znów go wykrywa. Co mam z tym plikiem zrobic?


(Acorus) #6

Daj go do wyjątków.


(Leon$) #7

usunąć możesz

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:


(mateusz_) #8

wyłączyłem przywracanie. Przy robieniu skryptu komp się zawiesza...


(Acorus) #9

Wyłącz ten sterownik przy pomocy SPTDinst http://www.duplexsecure.com/en/faq

Naciśnij Uninstall i zresetuj komputer.