Bateria- dziwne procenty


(Postindie) #1

Cześć!

Nie wiem co robić z baterią od laptopa. W grudniu dostałem SAMSUNG’a NP310ESC (wersja i3core2 gen , 6gb ram, 750 gb dysk). Bateria wytrzymywała około 2 h (muzyka+internet) , teraz często wyciągam baterię na cały dzień i jadę na zasilaczu ale tak raz dziennie rozładowuje baterie do końca zauważyłem że czas działania się skrócił do ok 1h. Mam jakoś ustawione fabrycznie że ładuje do 80% ale z wł. BatteryCare pokazuje mi ile mi proc zostało gdy dochodzi do 50% proc jest okej. Jak powinno byś teraz 49% to mi pokazuje 8% i system wywala komunikat podłącz zasilacz. Co jest powodem fałszywych mierników poziomu naładowania baterii? Jak prawidłowo dbać o baterię? Jak naprawić ten problem? Profil wł. to oszczędzanie energii - ekran najciemniej jak można.

System WINDOWS 8

PS.

Nie chce wyłączać tej fabrycznej funkcji Samsunga ładowanie do 80 %.

Pozdrawiam.


(koksik81) #2

oddaj jak masz na gwarancji , rozładowując do zera skracasz jej żywot, w baterii znajduje się chip który zlicza ile razy została rozładowana i naładowana , nigdy nie rozładowuj baterii do 0 skracasz wtedy jej czas działania,


(PaPuX) #3

Baterie tego typu lepiej jak są doładowywane na kablu niż wyciągane i rozładowywane do zera z laptopa.

Kilka takich cykli może ją szybko wykończyć.


(rgabrysiak) #4

Cześć

Proste pytanie - po co wyciągasz baterię z laptopa? Jak dla mnie, takie działanie nie ma sensu. Zawsze to jakiś rodzaj zabezpieczenia na wypadek gdyby nagle brakło prądu.

I tak jak wspomina koksik81 , im cześciej rozładowywujesz baterię do zera tym szybciej wzrasta jej Wear Level, co prowadzi do tego że bateria działa coraz krócej.

Sprawdź w gwarancji w jakich przypadkach możesz reklamować baterię (np. Wear Level powyżej iluś procent), i jeśli je spełniasz oddaj ją na gwarancję.