Bateria nie ładuje się


(Kufick) #1

Witam, jestem użytkownikiem laptopa Toshiba L850 i mam problem z baterią. Mianowicie zakupiłem nieoryginalny zasilacz o identycznych parametrach i komputer działa dobrze, ale tylko bez baterii. W momencie włożenia baterii, ekran zaczyna migać i miga również kontrolka baterii. Wygląda to jakby bateria była co 1s ładowana i przerwa. Czy może to być jakieś zabezpieczenie programowe baterii??


(Dimatheus) #2

kufick , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.


(XMan) #3

Zobacz jak będzie po instalacji BatteryCare:

Link bezpośredni do pobrania:


(Kufick) #4

działa lepiej, mianowicie przy przeglądaniu stron bateria ładuje się, a kiedy np. włączę jakąś grę, czyli przy większym spadku napięcia znowu dioda zaczyna migać a razem z nią ekran.


(system) #5

Nie napisałeś jakie objawy są na samej baterii, czyli bez ładowarki. Jeśli na samej baterii jest OK, to winny jest jednak ten nieoryginalny zasilacz. Na każdym innym - nawet nieoryginalnym - może być już OK.