Bateria od płyty głównej

(BARTEK1985) #1

co ile się wymienia baterie od biosa (płyty głównej) jak komp działa cały czas 24 godz. na dobę bo jak gram w toce race driwer 2 (orginalna) to komp samoczynnie mi się restartuje w czasie gry i jeszcze jedno kupiłem baterię do płyty ale jest chudsza od tej co miałem orginalnie i jak dotknę tej bateri to potem wszystko mi się kasuje mi się zegarek tak jak bym wymieniał baterię

(lazikar) #2

Bateria jak chodzi komp przez 24 jak mówisz to powinna starczyc nawet na 5 lat.

Ta druga jest do wymiany. Weź tą stara i kup identyczną.

Te restarty t nie od bateri.

(Damian) #3

Zasilanie z baterii pobierane jest dopiero wtedy gdy komputer zostanie zupełnie odcięty od prądu.

Taka bateryjka wytrzymuje dość długo, a gdy zacznie się wyczerpywać, powinieneś zostać o tym poinformowany.

Ewentualnie sprawdzasz jej poziom mocy w Everescie.

Średnio pada po 4-5 latach.

(Mirmarek) #4

To nie przez baterie tylko najprawdopodobniej przez temperature

Baterie się wymienia jak bios nie trzyma ustawień np:podczas startu wyrzuca cię do biosa

Musi być identyczna

(BARTEK1985) #5

a jak zegarek mi 4 min się pużni to też wina bateri może to dlatego że ona jest za chuda

(lazikar) #6

Zapewne czasami nie styka jak trzeba.

Kup identyczna, nie ma o czym mówić.

(Mirmarek) #7

Nie

(BARTEK1985) #8

a da rady ustawić tak zegarek systemowy aby sie codziennie sam syncheonizował

(lazikar) #9

Kliknij na zegar i zakładka czas z internetu.

(BARTEK1985) #10

a to ja wiem gdzie się synchronizuje czas tylko gdzie się ustawia co ile ma się sam synchronizować (ja chcę żeby się synchronizował codziennie a nie co tydzień jak jest ustawione)

(lazikar) #11

A gdzie ty tam masz ustawione aby synchronizował co tydzień. :?

(BARTEK1985) #12

jak zsynchronizujesz czs np. dzisiaj i nadole pisze następna synchronizacja jak policzysz sobie dni to jest 7 czyli tydzień :stuck_out_tongue:

(lazikar) #13

Nie uzywam więc tego nie widziałem. :wink:

(Pzontek) #14

Ta bateria do płyty głównej nzywa sie dokładnie Cr2032 i taką kup, mozna ja kupic u zegarmistrza :slight_smile:

(system) #15

a może te restary są związane w pewną opcją w biosie, płyta reaguje na błąd któregoś z podzespołów i na kazane zrestartowac kompa?? Wydaje mi sie ze taka opcja jest, i u mnie tez w BIOSIe jest. Ale niemam 100% pewności,

Bodajże HALT on F1 errors, i tam sie ustawia co ma zrobic gdy taki błąd wystąpi

(BARTEK1985) #16

to wie ktoś gdzie ta opcja jest żeby komp się nie restartował podczas grania

(Monczkin) #17

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

tutaj dostałeś odpowiedź, po co piszesz tutaj :x