Bateria od płyty głównej

co ile się wymienia baterie od biosa (płyty głównej) jak komp działa cały czas 24 godz. na dobę bo jak gram w toce race driwer 2 (orginalna) to komp samoczynnie mi się restartuje w czasie gry i jeszcze jedno kupiłem baterię do płyty ale jest chudsza od tej co miałem orginalnie i jak dotknę tej bateri to potem wszystko mi się kasuje mi się zegarek tak jak bym wymieniał baterię

Bateria jak chodzi komp przez 24 jak mówisz to powinna starczyc nawet na 5 lat.

Ta druga jest do wymiany. Weź tą stara i kup identyczną.

Te restarty t nie od bateri.

Zasilanie z baterii pobierane jest dopiero wtedy gdy komputer zostanie zupełnie odcięty od prądu.

Taka bateryjka wytrzymuje dość długo, a gdy zacznie się wyczerpywać, powinieneś zostać o tym poinformowany.

Ewentualnie sprawdzasz jej poziom mocy w Everescie.

Średnio pada po 4-5 latach.

To nie przez baterie tylko najprawdopodobniej przez temperature

Baterie się wymienia jak bios nie trzyma ustawień np:podczas startu wyrzuca cię do biosa

Musi być identyczna

a jak zegarek mi 4 min się pużni to też wina bateri może to dlatego że ona jest za chuda

Zapewne czasami nie styka jak trzeba.

Kup identyczna, nie ma o czym mówić.

Nie

a da rady ustawić tak zegarek systemowy aby sie codziennie sam syncheonizował

Kliknij na zegar i zakładka czas z internetu.

a to ja wiem gdzie się synchronizuje czas tylko gdzie się ustawia co ile ma się sam synchronizować (ja chcę żeby się synchronizował codziennie a nie co tydzień jak jest ustawione)

A gdzie ty tam masz ustawione aby synchronizował co tydzień. :?

jak zsynchronizujesz czs np. dzisiaj i nadole pisze następna synchronizacja jak policzysz sobie dni to jest 7 czyli tydzień :stuck_out_tongue:

Nie uzywam więc tego nie widziałem. :wink:

Ta bateria do płyty głównej nzywa sie dokładnie Cr2032 i taką kup, mozna ja kupic u zegarmistrza :slight_smile:

a może te restary są związane w pewną opcją w biosie, płyta reaguje na błąd któregoś z podzespołów i na kazane zrestartowac kompa?? Wydaje mi sie ze taka opcja jest, i u mnie tez w BIOSIe jest. Ale niemam 100% pewności,

Bodajże HALT on F1 errors, i tam sie ustawia co ma zrobic gdy taki błąd wystąpi

to wie ktoś gdzie ta opcja jest żeby komp się nie restartował podczas grania

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

tutaj dostałeś odpowiedź, po co piszesz tutaj :x