Bateria w HP Pavilion - problem

(Mihau20) #1

Witam !!

Tak jak w temacie mam problem z baterją przy laptopie hp pavilion dv 6530ev .. Chodzi o to że: mam baterję naładowaną w 100% i tak wyłaczam komputer , po właczeniu mam już tylko 85-90% mocy , komputer pracuje około 5 minut i się wyłacza z powodu braku poweru baterji , dziwne objawy sa także przy ładowaniu baterji , otóż ładuje sie normalnie do przypuśćmy 35% i za sekunde wskakuje na 100% ... W środe pracowałem na tej baterji ponad godzine ...

jeżeli wjecie co mogło sie stać prosze o pomoc !!

(Uzi) #2

Może poprostu kończy się jej żywot.Spróbuj ją rozładować do maxa aby się już nie właczyła i naładować przez noc może pomoże w co wątpie.Od kiedy posiadasz tego lapka ?

(Mihau20) #3

laptopa mam od 31.08.2007 czyli rok i nie całe dwa miesiące

(Adriansiemaszkor1) #4

hmm... czyli powinieneś mieć jeszcze gwarancję, no nie? bo przecież z tytulu niezgodności towaru z umową co by nie bylo masz 2 lata. Zdaje mi się, że któreś z ogniw kończy swój żywot-> znajomy miał bardzo podobną sytuację i musiał kupić nową baterię.

(Uzi) #5

Tak jak pisze kolega , jeśli tylko możesz oddaj ją na gwarancję bo prawdopodobnie kończy się jej żywot.

(Julek94) #6

coś mi sie wydaje ze kolega miał gwarancje na bateria na pół roku albo rok(ja tak miałem)i rzadko jest więcej...

(Mihau20) #7

dokładnie gwarancja była na rok .......

(Julek94) #8

czyli jeśli z niej korzystasz to musisz kupić nową bo sztuczki typu mrożenie nie wiele dadzą niestety...

(Adriansiemaszkor1) #9

ej, ej:P to jest gwarancja producenta, proszę nie mylić z niezgodnością towaru z umową.

W tym drugim przypadku z reguły ma się większe prawa i nie oddaje się na gwarancję do producenta, ale do sklepu, który jest już w kolejnych etapach odpowiedzialny za sprzęt, który im oddaliśmy.

@OT:Miałem pewne problemy z komórką-> na gwarancję oddawałem 5, czy 6 razy(nie pamiętam dokładnie)-> w końcu wybralem się do rzecznika praw konsumenta oraz poczytałem trochę na forach prawnych, aby się dokształcić i przydało się. Oddałem komórkę do sieci PLUS do oddziału w którym zawarłem umowę, ale z tytułu niezgodności towaru z umową oraz zaznaczyłem, że nie interesuje mnie naprawa, lecz wymiana na nowy... Po niecałych 2 tygodniach w punkcie sprzedaży czekał na mnie nowiutki Samsung D900.

Tak więc myślę, że powinieneś spróbować oddać tą baterię, ale pamiętaj, nie na gwarancję, ale z tytułu niezgodności towaru z umową.

(Julek94) #10

to chyba nie wiele da bo bateria pociągnęła swoje i zwyczajnie kończy żywot! przez jakiś czas działała tak jak powinna a teraz...