Baterie

Czesć zgłąszam sie z takim pytaniem o baterie otóz wiadomo że standardowa bateria w telefonach i jej pojemnośc jest mała dla tego można kupić w sklepach lub na aukcjach baterie o pojemności nawet do 3600mAh czy to tylko taki przekret i tak naprawde mieści sie w niej dużó dużó mniej jak to tak naprawde jest? :stuck_out_tongue:

Niestety to przekręt.

Przykładowo mój kolega kupił sobie nokie 3xxx{nie pamietam modelu}

i w salonie pani sprzedająca :stuck_out_tongue: mówiła że ten model telefonu trzymie 3 dni i jak na taki telefon dużo[przez 10 minut taki kit mu wmaiwała]no i tak było bateria trzymała max 3 dni.kolega sie wkurzył,że musi co chwile telefon ładować i kupił odpowiednik takiej bateri do tego telefonu ale z innej firmy i teraz trzymie mu 7-9dni :mrgreen:

No to własciwie takie znane firmy oszukują ale w sumie to co orginalne jest najlepsze:)

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

tak duże pojemnosci mają baterie polimerowe tyle tylko że ta pojemność to totalny przekręt , skoro orginalna bateria ma pojemność około 1000-1300mah to ta 3600mah powinna działać co najmniej 3 razy dłużej a tak nie jest działa dłużej ale tylko o 30-50% , plusem tej bateri (polimerowej) jest to że można ją ładować kiedy tylko chcemy , baterie te nie posiadają efektu pamięciowego , ten efekt pamięci to cuś takiego że jeżeli nową baterie źle “uformujemy” (3 razy ładowanie po 12-16 godzin , ładowanie dopiero po samoczynnym wyłaczeniu sie telefonu) to praktycznie można ją odrazu wyżucić , a złe formowanie bateri robi 90% procent ludzi , kupujemy tela zaczynamy się nim bawić widzimy że konczy się bateria to podłanczamy ładoware i bawimy sie dalej , po takiej zabawie na nie uformowanej baterii tel zazwyczaj trzyma 1-2 dni czyli bateria złom, znaczy utylizacja.

Znalazłem też polimerowe baterie o tak dużej wartości wiec lepiej kupić zamiast 3600mAh 1600 i bedzie dokładnie to samo? A słuchajcie po złym formacie baterii można zrobić to jeszcze raz i bedzie to bez róznicy? Czyli bedzie działać dłuzej?

Niestety domowym sposobem nie da się , podobno w serwisach “naprawiają” nowe źle uformowane baterie.

niestety to przekręt kupiłam bat. do noki właśnie pojemności większej polimerowej i co??

otóż trzyma mi niecały dzień:( mimo całonocnego ładowania.To szajs!

jesteś o coś proszony kedziorek113