Battlefield 3 2GM RAMu

(M Pypec09) #1

Witam, miałem w planie kupić BF 3, więc dla upewnienia się czy ta gra mi pójdzie sciągnołem pirata. Gra chodziłą na High i niektóe ustawienia na ultra i wygładzanie krawędzi x16 ! zdziwiłem się gdyż mój komputer nie należy do tych nowych, a mowa o :

Dual-Core E5400 2,7Ghz , 2GB RAM, Nvidia geforce 430 gt . I osiągałem 20 fps. Tak więc mówie ze na luziku pójdzie mi multik a najwyżej dam wsyzstkie ustaw. na medium i wyłącze AA. No i kupiłem grę włączam i .... Klatkuje, nieziemsko klatkuje. Zmniejszyłem więc wszystko na low i ... Nadal klatkuje....

Tak więc zaczołem szukać przyczyny tego no i chyba znalazłem a mianowicie : Gra chodzi przez przeglądarke a jak wiadomo przeglądarka zabiera te 1gb czy tam 800 RAMu

więc chyba to jest przyczyną mojego problemu, pomyślałem sobie, że moge dokupić dodatkowe 2GB RAM, ale chciałbym usłyszeć a w tym przypadku zobaczyć zdanie kogoś obeznanego w tym. Proszę o odpowiedź.

(Rst00) #2

To, że tryb singleplayer chodził na Ultra nic nie znaczy. Tam są wczytywane wszystkie skrypty i akcja jest z góry założona. W Multi działa to na zupełnie innej zasadzie i straty w wydajności są ogromne. Nie wiem jaka przeglądarka bierze 800-1024 MB RAMu. Dołożenie RAMu nic Ci nie da. Przyspieszy tylko wczytywanie mapy, na której i tak będzie klatkować. Masz dwurdzeniowy procesor i słabą kartę graficzną. Tu jest pies pogrzebany. BF3 wymaga co najmniej 3 rdzeni i karty, która nie będzie ograniczana przez procesor. Ten GeForce nie nadaje się do gier. Baa, powiem więcej, podejrzewam, że nawet filmy w FullHD się na niej tną.

(struart) #3

Karta do gier się nie nadaje, ale nie jest tak źle jak mówi kolega wyżej na gt430 w bf3 można grać w multi na przyzwoitym poziomie na niskich detalach(które swoją drogą takie znowu niskie nie są :slight_smile: ) jest na to wiele przykładów na youtube. Oczywiście mowa tu o 30-40 fps i na rozdzielczości nie przekraczającej 1280x720. Problemem u Ciebie jest ewidentnie procesor. Tak jak napisał kolega wyżej BF3 wymaga w miarę nowego procesora od 3 rdzeni w górę lub nowego dwurdzeniowca z wielowątkowością czyli procesory klasy i3 i wyżej.

(M Pypec09) #4

Wielkie dzięki za odpowiedź a czy moglibyście polecić mi jakiś w miare tani procek na którym pójdzie BF 3 ? A może ja podam przykłąd :Intel Core i3 540 ?

(struart) #5

Powinno być ok tylko pamiętaj, że ze zmianą procka w Twoim przypadku idzie też wymiana płyty głównej.

(Błażej) #6

Procek zostaw w spokoju. Kup lepszą karte graficzną

(Pangrys) #7

BF 3 wymaga czterordzeniowa i tego nie przeskoczysz, kartę też musisz wymień bo na tej to zapomnij o trybie Multi.

Single potrzebuje jakieś 20 % tego o potrzebuje Multi .

Pamiętaj że to gra od DICE, z każdym kolejnym patchem/DLC wymagania gry WZRASTAJĄ.