Bazy danych - podstawy, jak zacząć?

Porządną dokumentację.

Duża ta różnica w bezpieczeństwie?

Pod tym względem MSSQL wspiera certyfikaty, uwierzytelnianie na poziomie użytkownika. Możliwość autoryzacji użytkowników lokalnych komputera/servera jak i użytkowników domenowych.

Do tego w MSSQL masz procedury CLR (przez niektórych znienawidzone), czyli kod .NET działa jak procedura składowana.

 

A jak lepiej wypluć z bazy plik, jeśli nie przez procedurę CLR?

eksport do excela, csv?

SSIS tez to potrafi bez pisania linijki kodu (no poza zapytaniem jesli trzba je napisac).

Nie mamy SSIS. Mamy tylko SQL Server z Agnetem, I chcemy mieć CSV oraz XML na wyjściu procedury składowanej uruchamianej przez job. Jak to zrobić bez CLR?

 

Trochę więcej szczegółów, co chcesz dokładnie zapisać, jaki plik, jaki jest typ danych. Jak to podasz, może będziemy w stanie pomóc.

Chcę zrobić to, co napisałem, opis jest jednoznaczy - pliki CSV i XML generuję z poziomu procedury składowanej MS SQL. Jeśli CLR jest złą metodą, to jaka jest dobra?

 

Jak możesz zakładać joby to masz przynajmniej wersje professional SQL-server a ta zawiera już SSIS, co najwyżej nie masz włączonej uslugi I trzeba by ją doinstalować.

A tak poza tym jaka to jest ewrsja tego serwera dokładnie?

 

Do zapisu do CSV sa gotowe rozwiazania

 

http://databases.aspfaq.com/database/how-do-i-send-a-database-query-to-a-text-file.html

 

nie trzeba pisac nic w c# do XML-a prawde mowiac nie znam bo nigdy nie potrzebowalem do niego pisac (tylko czytałem).

 

Oczywiście może pisać procedury w c# ale to szkoda roboty bo sa do tego bardzo dobre narzędzia, które już prawdopodobnie posiadasz.

Nieważne jaka wersja, ważne, że SSIS nie jest zainstalowany i nie będzie.

 

Magiczne słówko: “xp_cmdshell” - wymaga podniesienia uprawnień dla konta serwisowego SQL Servera, co nie przejdzie z uwagi na politykę bezpieczeństwa, o wydaności też nie ma mowy w tym wypadku. Również odpada.

 

Bardzo chętnie je poznam. :slight_smile: