Bearshare- problem

(Marcin E Pc) #1

Witam!

Niedawno założyłem sobie nowy net (256 zewnętrzne ip), ale bearshare ściąga w granicach tylko 14 kb/s (inee p2p też tak samo [eMule jeszcze wolniej]) . Gdy ściągałem przykładowy plik z internetu (1mb pakiet językowy czy coś takiego) winrar to ściągało się 35kb/s. Czemu tak wolno ściągają mi p2p. Gdy rozmawiałem z adminem sieci powiedział że mam zewnętrzne ip i przez serwer proxy idzie tylko http://www...Czy jest możliwość że mogę mieć przyblokowane porty? (jak to sprawdzić??) Na tym teściepokazuje mi :

30.7 KB/sec

245.5 Kbps

Ps.A z tym że nie mogłem się połączyć to już zrobione, admin coś się pomylił i nie musze nic w gg wpisywać.

(Canaletto) #2

Sprawdź, czy w eMule masz HighID

(Marcin E Pc) #3

Mam high id więc ip zewnętrzne mam, jak dzwoniłem do admina móił coś o bramach, że p2p u nich ma najniższe priorytety, ja mu powiedziałem że to szybciej działało na 128 radiowym zewnętrzne ip (więcej go nie było niż był więc zrezygnowałem...) powiedzieli że coś pomyślą...

Ps.Jak działa moje ip:

U siebie w kompie (karta sieciowa zintegrpowana) mam ip sieciowe a w necie ma zewnętrzna..

(iGreq) #4

Sieć p2p ma to do siebie ze transfery są różne, zalezy ile osób udostępnia w danej chwili plik(źródła) który jesteś w kolejce...

Więc nie ma co się dziwić ze sciąga wolniej niż normalnie ze stronki

(Marcin E Pc) #5

Tyle to i ja wime :slight_smile: a bearshare jest dobrym programem i wcześniej pliki które miały po 20 źródła szybko ściągało a tu pliki które mają nawet po 300 źródeł ściąga 14 i to nie jest jeden plik na który testowałem takich plików było z 20

Złączono Posta : 30.01.2006 (Pon) 18:42

A teraz na tej wyświetla mi się taki tekst:

Co by wg. mnie oznaczało że mam wewnętrzne ip. A na e-mulu mam jednak highid więc jak t jest??

(Błażej) #6

Po pierwsze Bearshare nie jest dobrym programem ponieważ zawiera syf. Jeśli już chcesz kożystać z niego to proponuje się przeżucić na wersje Litle

Po drugie możesz mieć i 1000 źródeł ale sam transfer nie zależy tylko od tego. Wszyscy użytkownicy mogą mieć tylko część pliku który ściągasz więc dużo kb nie wyciągniesz,więc cależy czy źródła mają już pobrany w całości plik czy mają jego część(są w trakcie pobierania)

(Marcin E Pc) #7

Dla mnie bearshare JEST dobrym programem, ja tego syfu pozbywam się w 2 minuty. No tak ale kiedy próbuje się na 20-30 plikach które mają dużo źródeł to powinny być tego efekty! Pozatym ściągałem plik który na tym necie co miałem poprzednio ściągał się szybko. A bearshare nie pokazuje chyba częściowo pobranych plików.