Będziemy mieć dłuższe numery telefonów

(Exsul) #1

Nadchodzi rewolucja w telefonii. W grudniu numery ponad 12 mln abonentów sieci przewodowych w Polsce, w tym największej TP SA, wydłużą się o dwie cyfry. Tym samym zrównają się z numerami użytkowników komórek.

(...)Przed numerem za każdym razem trzeba też będzie wykręcać "0". Jak wyjaśnia Ministerstwo Infrastruktury, jest to konieczne, gdyż w przeciwnym razie po wybraniu numerów rozpoczynających się cyframi "91" (Szczecin), "94" (Koszalin), czy "95" (Gorzów Wlkp.), abonenci łączyliby się z firmami radio-taxi, czy serwisami informacyjnymi. Ma to też odróżniać połączenia krajowe od międzynarodowych, gdzie konieczne jest dodanie "00".

źródło

Telekomunikacja powinna w początkowej fazie rozdawać w ramach promocji jakiś środek na poprawienie pamięci... :stuck_out_tongue:

(boczi) #2

No cóż…

10 cyfr będzie w standardzie…

Co do ankiety, pamiętam b. dobrze numery. :wink:

(Bażant) #3

Z zapamiętywaniem nie mam problemu :wink: Ale też praktycznie nigdy nie rozstaję się z komórką, więc wprowadzenie 2 cyfr więcej nie zrobi mi róznicy :wink:

(Exsul) #4

A może tak przy okazji :wink:

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego na amerykańskich filmach zawsze jak ktoś podaje swój numer to zaczyna 555… :smiley:

(Zonkishi16) #5

MI to nie robi roznicy, ja pamietam tylko swoj domowy, numery do rodzicow, siostry komorkowe natomiast nie :lol:. Mam do tego ks. tel. w komorce i nie przeraza mnie dodanie paru cyferek :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(boczi) #6

Może tak jest bezpieczniej, bo żaden operator nie ma tam takiego zarezerwowanego prefiksu? :stuck_out_tongue:

(aju) #7

mam tak samo. I tak nie rozstaje sie z komórka to mi to nie robi różicy. A z domowego - prawie wcale nie korzystam :wink:

(Bunio) #8

ale na komórce i tak musieliśmy wybijać 0 … …

to przyzwyczaimy się i do tego wymysłu TP :slight_smile:

(system) #9

Ja korzystam wyłacznie z książki telefonicznej w komórce, ale kilka numerów pamiętam bezproblemowo (mama, tata, siostra, wujek, 2 najlepsi kumple).

Na stacjonarne w ogóle nie dzwonię. Jedynie do babci i do domu, więc nie ma za bardzo czego zapamiętywać.

(boczi) #10

Można było (i można) zamiast np. 0 22 6546546 wybierać 22 6546546 i tak pozostanie. :slight_smile:

(Bartas Hols) #11

dla mnie to w zasadzie problemu nie stanowi bo i tak juz wiekszosc przyzwyczajona jest do numerow komorkowych. problem na paczatku moze jedynie stanowic przyzwyczajenie sie do tej nowej formy numerow.

(El Presidento) #12

Dla mnie to kompletna paranoja. Na zdzwonienie bede potrzebowal paru minut zeby sobie to wszytsko przypomniec. Panowie sie postarali swietny pomysl :smiley: :smiley: . Zobaczymy jak im to utrudni zycie :slight_smile:

(system) #13

To nie jest do końca tak jak mówisz.

W Erze (nie wiem jak w innych sieciach) numer kierunkowy zaczynający się od 0 jest odrzucany.

Pojawia się informacja, że numerów kierunkowych nie należy poprzedzać zerem.

(boczi) #14

No to o tym nie wiedziałem.

strumienianin , dzięki za info :slight_smile:

BTW ciekawe, dlaczego tak jest u nich.

(Piotrek Płatek) #15

A ja tam w sumie nie korzystam z telefonów i mam to wszystko w nosie :smiley:

PZDr

(Dragonlnx) #16

Nie ma to jak Spis Telefonów w komórce :wink: