Będziemy mieć dłuższe numery telefonów

Nadchodzi rewolucja w telefonii. W grudniu numery ponad 12 mln abonentów sieci przewodowych w Polsce, w tym największej TP SA, wydłużą się o dwie cyfry. Tym samym zrównają się z numerami użytkowników komórek.

(…)Przed numerem za każdym razem trzeba też będzie wykręcać “0”. Jak wyjaśnia Ministerstwo Infrastruktury, jest to konieczne, gdyż w przeciwnym razie po wybraniu numerów rozpoczynających się cyframi “91” (Szczecin), “94” (Koszalin), czy “95” (Gorzów Wlkp.), abonenci łączyliby się z firmami radio-taxi, czy serwisami informacyjnymi. Ma to też odróżniać połączenia krajowe od międzynarodowych, gdzie konieczne jest dodanie “00”.

źródło

Telekomunikacja powinna w początkowej fazie rozdawać w ramach promocji jakiś środek na poprawienie pamięci… :stuck_out_tongue:

No cóż…

10 cyfr będzie w standardzie…

Co do ankiety, pamiętam b. dobrze numery. :wink:

Z zapamiętywaniem nie mam problemu :wink: Ale też praktycznie nigdy nie rozstaję się z komórką, więc wprowadzenie 2 cyfr więcej nie zrobi mi róznicy :wink:

A może tak przy okazji :wink:

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego na amerykańskich filmach zawsze jak ktoś podaje swój numer to zaczyna 555… :smiley:

MI to nie robi roznicy, ja pamietam tylko swoj domowy, numery do rodzicow, siostry komorkowe natomiast nie :lol:. Mam do tego ks. tel. w komorce i nie przeraza mnie dodanie paru cyferek :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Może tak jest bezpieczniej, bo żaden operator nie ma tam takiego zarezerwowanego prefiksu? :stuck_out_tongue:

mam tak samo. I tak nie rozstaje sie z komórka to mi to nie robi różicy. A z domowego - prawie wcale nie korzystam :wink:

ale na komórce i tak musieliśmy wybijać 0 … …

to przyzwyczaimy się i do tego wymysłu TP :slight_smile:

Ja korzystam wyłacznie z książki telefonicznej w komórce, ale kilka numerów pamiętam bezproblemowo (mama, tata, siostra, wujek, 2 najlepsi kumple).

Na stacjonarne w ogóle nie dzwonię. Jedynie do babci i do domu, więc nie ma za bardzo czego zapamiętywać.

Można było (i można) zamiast np. 0 22 6546546 wybierać 22 6546546 i tak pozostanie. :slight_smile:

dla mnie to w zasadzie problemu nie stanowi bo i tak juz wiekszosc przyzwyczajona jest do numerow komorkowych. problem na paczatku moze jedynie stanowic przyzwyczajenie sie do tej nowej formy numerow.

Dla mnie to kompletna paranoja. Na zdzwonienie bede potrzebowal paru minut zeby sobie to wszytsko przypomniec. Panowie sie postarali swietny pomysl :smiley: :smiley: . Zobaczymy jak im to utrudni zycie :slight_smile:

To nie jest do końca tak jak mówisz.

W Erze (nie wiem jak w innych sieciach) numer kierunkowy zaczynający się od 0 jest odrzucany.

Pojawia się informacja, że numerów kierunkowych nie należy poprzedzać zerem.

No to o tym nie wiedziałem.

strumienianin , dzięki za info :slight_smile:

BTW ciekawe, dlaczego tak jest u nich.

A ja tam w sumie nie korzystam z telefonów i mam to wszystko w nosie :smiley:

PZDr

Nie ma to jak Spis Telefonów w komórce :wink: