Belkin Wireless G jako wireless bridge

Wszystko zaczęło się od tego: chcę do dekodera podłączyć internet ma wejście Ethernet, ale znajduję się on w drugim krańcu domku i nie będę ciągnął kupę kabla bo nawet nie chodzi o koszt a wygląd. Cała sieć działa u mnie bezprzewodowo. Też chcę podłączyć go bezprzewodowo jedyna opcja to taka, że podłącz się go kablem to mostu i bezprzewodowo ten most łączy się z routerem. Mam taki już nie urywany router Belkin G (wymieniłem go na N play, niedawno) i teraz ten stary wskrzesił bym do życia robiąc z niego most bezprzewodowy. Jednak to nie takie proste urządzonko nie ma takiej opcji w ustawieniach tylko może pracować jako access point ale trzeba go kablem podłączyć z routerem. To jest dokładnie Belkin F5D7234-4 G Wireless Router posiadam wersję oprogramowania 3.x a najnowsza jest 5.xx myślę zaktualizuję, może będzie miał więcej opcji niestety próba jakiegokolwiek wrzucenia obrazu firmware (dla tego dokładnie modelu sprawdzałem kilka razy) kończy się “Incorrect user interface image”. Szukałem w necie odpowiedzi na to pytanie jednak nic, ale znalazłem coś ciekawego DD-WRT bardzo dobre firmware dla różnych routerów ma poszukiwaną prze ze mnie opcję myślę z flash’uje mojego routera, jednak flash przez Web GUI kończy się tym samym komunikatem “Incorrect user interface image”. Szukałem innego sposobu wgrania i jest po przez TFTP oczywiście, żeby nie było nudno nie działa robię dokładnie wszystko wg tego poradnika http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TFTP_flash (pod Linux) zaledwie 3 linijki w terminu i nic nie działa ciągle time out. Próbowałem różnych sposobów ciągle to samo podobno muszę się wstrzelić jak router bootuje i wtedy wydać Komedę, próbuje ciągle go resetuje i próbuje z flashować jednak nic. Pomocy, może ktoś z was wie jak ten DD-WRT wgrać? Naprawdę WIELKIE DZIĘKI za jakąkolwiek pomoc.