Benchmark płyt głównych

(Asiorpl79) #1

Witam

Czy ktoś posiada może jakiś spis płyt głównych lub chipsetów w których by były przedstawione jakieś benchmarki i podane ich wyniki, osiągi itp.

Potrzebuję to do przetargu.

Proszę o odp.

Pozdrawiam

(Do Rejestracji) #2

Płyty główne mają marginalny wpływ na wyniki końcowe wydajności. Lepsza płyta lepsza stabilność systemu.

(Konrad2652) #3

Dokładnie.

Kupując płytę patrzysz głównie ile/jakie pamięci RAM obsługuje, jaki procesor do niej pasuje, ile ma wejść pci, pcie itp. , czy obsługuje SLI/Crossfire.

Coś takiego jak testy osiągów nikt raczej nie robi, bo to po prostu ma mały sens. :slight_smile:

Jedyne co się sprawdza przy płytach to, czy jest niezawodna i stabilna :wink:

(Asiorpl79) #4

Muszę podać do przetargu płytę pod i3 i nie wiem co wpisać aby się dostosowali.

Co najlepiej wymienić aby miała płyta główna do przetargu? Nie chcę żeby przetarg poszedł po najniższej cenie a co się za tym wiąże słaby sprzęt.

Słyszałem kiedyś że taki test płyt glównych można przeporadzić wedlug World Bench 6. Czy to prawda? Jeżeli tak to czy będzie wiarygodny?

(Veers) #5

Najlepiej nazwę konkretnej interesującej cię płyty ( żeby "sprzęt nie był za słaby" - od razu poinformuj uczestników przetargu, że sprzęt nie dysponujący płytami słabszymi niż Asus MAXIMUS IV EXTREME zostanie odrzucony w pierwszej kolejności .... :roll: ).

W przypadku i3 i tak będzie to jak strzelanie z MLRS do komara ... Z drugiej zaś strony - fajnie jest mieć wypasioną płytę główną obsadzoną "byle działającymi" podzespołami.... :stuck_out_tongue:

PS. Wybacz sarkazm - ale takie opisy "problemu" jak Twój potwierdzają moje najgorsze obawy i podejrzenia w stosunku do osób, które muszą "coś wpisać" w specyfikację wymagań przetargu.

(Asiorpl79) #6

ja to robie i pytam tylko z uprzejmości dla znajomego bo mnie poprosił.

(Veers) #7

I coś to zmienia ? IMHO - nic. O niebo ważniejsze jest określenie jaki procesor i pamięci ma płyta obsługiwać, a także ilość i rodzaj interfejsów przez nią obsługiwanych. Zamiast zaś zastanawiać się nad benchmarkami - o wiele istotniejsze jest zainteresowanie się stabilnością danej platformy. Tak czy śmak - pozostaną to w zasadzie rozważania czysto teoretyczne, biorąc pod uwagę że jeśli do przetargu ktoś wystawi sprzęt np. HP czy Della nijak nie będziesz w stanie (o - przepraszam - twój kolega nie będzie w stanie) porównać płyt głównych tych producentów z dajmy na to Gigabyte'm .