Benchmark płyt głównych

Witam

Czy ktoś posiada może jakiś spis płyt głównych lub chipsetów w których by były przedstawione jakieś benchmarki i podane ich wyniki, osiągi itp.

Potrzebuję to do przetargu.

Proszę o odp.

Pozdrawiam

Płyty główne mają marginalny wpływ na wyniki końcowe wydajności. Lepsza płyta lepsza stabilność systemu.

Dokładnie.

Kupując płytę patrzysz głównie ile/jakie pamięci RAM obsługuje, jaki procesor do niej pasuje, ile ma wejść pci, pcie itp. , czy obsługuje SLI/Crossfire.

Coś takiego jak testy osiągów nikt raczej nie robi, bo to po prostu ma mały sens. :slight_smile:

Jedyne co się sprawdza przy płytach to, czy jest niezawodna i stabilna :wink:

Muszę podać do przetargu płytę pod i3 i nie wiem co wpisać aby się dostosowali.

Co najlepiej wymienić aby miała płyta główna do przetargu? Nie chcę żeby przetarg poszedł po najniższej cenie a co się za tym wiąże słaby sprzęt.

Słyszałem kiedyś że taki test płyt glównych można przeporadzić wedlug World Bench 6. Czy to prawda? Jeżeli tak to czy będzie wiarygodny?

Najlepiej nazwę konkretnej interesującej cię płyty ( żeby “sprzęt nie był za słaby” - od razu poinformuj uczestników przetargu, że sprzęt nie dysponujący płytami słabszymi niż Asus MAXIMUS IV EXTREME zostanie odrzucony w pierwszej kolejności … :roll: ).

W przypadku i3 i tak będzie to jak strzelanie z MLRS do komara … Z drugiej zaś strony - fajnie jest mieć wypasioną płytę główną obsadzoną “byle działającymi” podzespołami… :stuck_out_tongue:

PS. Wybacz sarkazm - ale takie opisy “problemu” jak Twój potwierdzają moje najgorsze obawy i podejrzenia w stosunku do osób, które muszą “coś wpisać” w specyfikację wymagań przetargu.

ja to robie i pytam tylko z uprzejmości dla znajomego bo mnie poprosił.

I coś to zmienia ? IMHO - nic. O niebo ważniejsze jest określenie jaki procesor i pamięci ma płyta obsługiwać, a także ilość i rodzaj interfejsów przez nią obsługiwanych. Zamiast zaś zastanawiać się nad benchmarkami - o wiele istotniejsze jest zainteresowanie się stabilnością danej platformy. Tak czy śmak - pozostaną to w zasadzie rozważania czysto teoretyczne, biorąc pod uwagę że jeśli do przetargu ktoś wystawi sprzęt np. HP czy Della nijak nie będziesz w stanie (o - przepraszam - twój kolega nie będzie w stanie) porównać płyt głównych tych producentów z dajmy na to Gigabyte’m .