BenQ+EAX1950PRO - problem z DVI

Witam

Mam dosyc nietypowy problem, otóż posiadam monitor BenQ FP91G X i niedawno zmieniłem kartę graficzną na Asus EAX1950PRO, reszta sprzętu to Pentium IV 3 GHz HT na Gigabyte GAi8955X PRO + 2 GB GEIL 533 (4x512) + zasilacz Chieftec 450 W problem polega na tym iż po podłączeniu monitora przez DVI przy włączaniu windy obraz gaśnie i pojawia się komunikat “nie wykryto sygnału” co jest dziwne że gdy przełączę na kabel D-SUB przez przejściówkę obraz normalnie się pojawia, zauważyłem również, że DVI działa przy niskiej rozdzielczości a mianowicie 640x480 - gdy tylko zmieniam rozdzielczośc na wyższą obraz gaśnie, żeby było jeszcze dziwniej DVI działa w dowolnej rozdzielczości gdy odinstalowany jest sterownik do grafiki bo z zainstalowanym tak jak wspomniałem wcześniej działa tylko przy niskiej rozdzielczości. Nie wiem dlaczego tak sie stało tym bardziej że jeszcze wczoraj wszystko działało jak należy. Probowałem zmieniac sterowniki ale nic to nie dało, również odpalając UBUNTU z płytki sytuacja jest podobna więc to raczej nie wina sterów. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie go poznam :slight_smile: Będę próbował sprawdzic monitor i karte na innym kompie i pewnie wtedy sie dowiem co tak naprawde jest nie tak…

Właściwości ekranu -> Ustawienia

i sprawdź czy przypadkiem na złącze DVI nie jest kierowany siakiś sygnał… np. jako drugi monitor.

D-Sub - prawdopodobnie będzie monitorem nr 1

DVI - będzie monitorem nr 2

Zmień monitor domyślny i będzie grało

Sprawdzilem ale niestety to chyba nie bedzie to, monitor jest identyfikowany jako pierwszy i wykrywany jako jedyny, tak jak pisalem na linuxie problem byl taki sam wiec to chyba bedzie cos innego