Benq FP91GP - problem z DVI

Kupiłem dzisiaj monitor LCD Benq FP91GP. Mam od samego początku problem ze złączem DVI. Gdy monitor jest podłączony do karty przez nie po wyłączeniu i włączeniu monitora pojawiają się wszędzie zielone pasy, a kolory są nie takie jakie powinny być. Na D-Sub wszystko jest OK.

Czy to może być problem z kartą graficzną - GeForce 5500 FX 128 RAM, 128 bit.

Proszę o pomoc…

Pozdrawiam

miverio

PS: od razu dodam, że nie mam jak sprawdzić monitora na innym kompie nie mogę także przetestować go na innej karcie graficznej. Mam też tylko ten jeden kabel DVI.

Prawdopodobnie musisz wymusić w działaniu sterownika tryb 720p bądź 1080i niestety gdzie to włączyć musi się wypowiedzieć ktoś kto posiada GeForce ja niestety mam ATI i ta opcja jest dostępna w opcjach ekranu.

Problem już można powiedzieć, że rozwiązałem.

Napiszę o tym, bo może ktoś inny będzie miał podobny problem i być może mu się to przyda.

Otóż zadzwoniłem do serwisu BenQ, gdzie dowiedziałem się, że z takimi rzeczami już się spotykali. Problem pojawia się na niektórych kartach GeForce (ja mam 5500 FX). Na kartach ATI zero problemów (testowałem u kolegi). Mi więc póki co pozostaje korzystanie z analoga i późniejszy zakup karty ATI lub wybór ATI przy kupnie nowego kompa.