Benq FP93 GP vs Samsung SM 2232BW

Witam wszystkich. Tak jak w temacie. Zamierzam kupić monitor LCD. Na początku byłem zdecydowany na tego Benq, jedank później zdałem sobie sprawę, że zadowoliłaby mnie panoramiczna 22". :smiley:

Problem w tym, że Samsung jest oparty “tylko” na matrycy TN, a Benq posiada lepszą matryce MVA. Jednak z tego co czytałem Samsung bardzo dobrze wypada w testach, wyświetlany obraz jest porządnej jakości i jak na TN ma bardzo duże kąty widzenia oraz…2ms reakcji, która w przypadku Benq wynosi “aż” 8. :-x

I tutaj moje pytanie do Was: Czy dla tych 3 cali poświęcilibyście matryce MVA na TN?

Aktualizacja:

Natknąłem się także na model Samsung SM 226BW, który parametrami różni się minimalnie od 2232BW, a jednak…

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=6&ma1=36&mo1=224&p1=2104&ma2=36&mo2=284&p2=2683&ph=8,

226BW wypada trochę lepiej.

ja bym polecił samsunga,przy wyborze monitora LCD głownie nalerzy sie kierować czasem reakcji a samsung ma mniejszy od benq

a jeśli bym miał wybierać miedzy tymi dwoma monitorami samsunga wybrał bym model 226BW

Odnośnie czasu reakcji, czasem (zazwyczaj są to właśnie te wartości bardzo niskie) jest on podawany z dopiskiem ‘GtG’ czyli Gray-to-Gray (metoda pomiaru czasu reakcji jest inna niż standardowo).

I właśnie ten samsung wydaje się mieć czas reakcji podany jako GtG, oto co znalazłem w jednym ze sklepów internetowych:

Monitor LCD 22" Wide Samsung SM2232BW - 1680x1050, jasn. 300, kontrast DC 3000:1 (1000:1), czas reakcji 2 ms (GtG), kąt widz. 170/170, 15pin D-sub, DVI-D, "high glossy" czarny

Także może po prostu spróbuj samemu porównać te monitory, popatrzeć, czy BenQ smuży czy nie, przecież te wszystkie parametry to tylko cyferki :slight_smile:

Mogę z czystym sumieniem polecić Samsunga 226BW. Jednego mam 10 miesięcy, drugiego miesiąc i sprawdzają się we wszelkich zastosowaniach. Zero uszkodzonych piksli. Jedyny ich feler, to brak możliwości pochylenia do przodu, ale nie każdemu to przeszkadza.

@Mireczek

Jeśli masz ten monitor to mógłbyś przedstawić sprawę kątów widzenia? Są dobre czy tak jak w innych monitorach TN dosyć kiepskie?

Edit: http://pcarena.pl/page/79575/0/Samsung-SyncMaster-226BW/ W tym teście jedynym minusem Samsunga są słabe kąty widzenia. Jakość obrazu także dostał “tylko” 6/10.

Edit2: A może zna ktoś jakiś monitor 22" na matrycy innej niż TN?