Benq T2210HDA optymalna kalibracja

Wymieniłem swój stary monitor na lcd ( to w sumie mój pierwszy tego typu monitor ) i w związku z tym proszę o pomoc w jego optymalnym ustawieniu (kolor, kontrast, itp. ) typowo pod gry oczywiście :slight_smile: a w szczególności pod WoWa albo chociaż o poradę czym się kierować podczas ustawiania. Moja karta graficzna to: GF9800GT (ściągnięty nowy sterownik) , system: vista32 (jesli wazne są jakieś ustawienia w systemie to też proszę napiszcie coś o tym ). Pytanie może nooboskie :slight_smile: ale to mój pierwszy lcd wiec nie mam zielonego pojęcia z czym to się “je”:).

Kierować się wskazaniami służącego do tych celów urządzeń rzecz jasna. Na oko tego dobrze nie ustawisz, nie mówiąc i oprofilowaniu. Zresztą nawet z kolorymetrem / spektrofotometrem przekłamania będą prawdodpoobnie spore, w końcu to matryca TN (zapewne 6-bit na kanał + FRC). Oczywiście zawsze możesz poszperać w sieci w poszukiwaniu gotowego profilu z zalecanymi ustawieniami. Jednak biorąc pod uwagę dostępny typ złącza (jedynie D-Sub) odchylenia będą bardzo duże. Wynikać to będzie głównie z różnic między torem analogowym użytej w trakcie kalibracji karty graficznej, a tej używanej przez Ciebie.

na tą chwile sprawa wygląda tak : kolor czarny wydaje mi się zbyt szary ( ale wiem ze lcd mają problem z czernią ) a czerwień zbyt ostra. Które opcje w ustawieniach sa typowo od tego ?